
pauli85
Użytkownik-
Posts
32 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Gallery
Events
Everything posted by pauli85
-
Dziwna reakcja, ja znalazłam nawet artykuł o żywieni cieląt: "- Przez pierwsze cztery dni życia oseska zadajemy mu wyłącznie siarę; - W czwartym dniu podajemy preparat mlekozastępczy, przez miesiąc zwiększamy jego ilość do ok. 6 litrów na dobę w dwóch odpojach, cielętom zadajemy pójło o temperaturze ok.40 st. C; - Przed upływem tygodnia życia cielaka zapewniamy mu dostęp do łatwostrawnej paszy treściwej tak, aby w wieku ok. 7 tygodni pobierał on ok. 1 kg paszy na dobę; - W drugim miesiącu zmniejszamy ilość podawanych preparatów mlekozastępczych z 3 do 1 litra na każdy z dwóch odpojów na dobę; - Po zakończeniu drugiego miesiąca, gdy cielę zjada dziennie minimum 2 kg paszy prestarter rezygnujemy z pojenia preparatami mlekozastępczymi, zaczynamy podawanie siana i kiszonek; - Od 10 tygodnia zaczynamy stosować pasze treściwą ; - Przez cały okres życia zwierzęcia zapewniamy mu dostęp do czystej, świeżej wody; - Zastosowanie takiego programu odchowu cieląt daje możliwości inseminacji jałówki w wieku 15 miesięcy przy wadze ciała powyżej 400 kg" Może cielak jest po prostu chory i nie jest to wina żywienia? Był u niego weterynarz?
-
pastuch elektryczny dla owczarka podhalańskiego
pauli85 replied to johhny's topic in MIĘDZY NAMI GOSPODARZAMI
Ale to była taka obroża, która impuls poprzedzała jeszcze sygnałem dźwiękowym? i wtedy też nie było żadnej reakcji ze strony psa?dziwne, bo chociaż na tego małego powinno podziałać. To może impuls był za słaby i nic nie poczuły? albo trefna obroża, która nie zadziałała odpowiednio? -
pastuch elektryczny dla owczarka podhalańskiego
pauli85 replied to johhny's topic in MIĘDZY NAMI GOSPODARZAMI
To zależy też od psa, mój podhalański jak zobaczy psa czy kota za bramą to rozpędza się i biegnie do bramy. Wydaje mi się, że nie poczułby tego niewidzialnego albo zlekceważyłby to, bo byłby zaabsorbowany tym co za bramą. Tylko brama u mnie cały czas jest zamknięta, więc nie wydostanie się poza. Ale jeśli chce go odgrodzić to wystarczy że ma sznurek czy cokolwiek. musi tylko to widzieć i nie przeskoczy tego jeśli jest zamontowane na odpowiedniej wysokości.a gdyby był drut to nie musi być pod napięciem, bo i tak przecież nie będzie próbował go przerwać -
Nie szukam żadnego haka na nikogo. Raczej muszę wcześniej wszystko 100 razy przemyśleć i się zastanowić czy nie będzie to przeszkadzało sąsiadce, która lubi się czepiać o byle co. Pszczół jeszcze nie mam, dlatego pytam przed, żeby nie było problemów później.
-
pastuch elektryczny dla owczarka podhalańskiego
pauli85 replied to johhny's topic in MIĘDZY NAMI GOSPODARZAMI
Ja myślę że drut wystarczy, pies nie musi miec udziwnień a drutu raczej nie przeoczy:) pisałam tylko o możliwości niewidzialnego ogrodzenia, bo jest to wygodne dla innych użytkowników i nie musimy się martwić, że może dotknąć dziecko lub osoba chorująca na serce:)a że o podhalańczyka chodzi to widzę choćby w każdym tytule:) -
pastuch elektryczny dla owczarka podhalańskiego
pauli85 replied to johhny's topic in MIĘDZY NAMI GOSPODARZAMI
Ale chodzi o niewidzialne ogrodzenie elektryczne? takie gdzie psu zakłada się obrożę z wbudowanym mikro elektryzatorem?:)wtedy działałaby tylko na psa, osoby trzecie mogłyby bez problemu przechodzić ja też mam owczarka podhalańskiego, tylko jego wystarczy uwiązać na smyczy i się nie ruszy:)większy problem mam ze szczekaniem:) -
Hmm.. coś nie wydaje mi się żeby było tak kolorowo jeśli chodzi o tą proporcje:) na czysto niby tyle powinno zostać na stado liczące 1000 sztuk? a hoduje ktoś, zeby mógł się wypowiedzieć czy faktycznie tyle by wychodzilo?
-
A skąd się wzięła ta warroza? skoro jest od niedawna to co jest przyczyną tego, że tak nagle się pojawiła?
-
Ja mam jeszcze stary piec na miał bez podajnika i on właśnie pracuje w dwóch trybach, kiedy ma osiągnąć wybraną temperaturę, a później utrzymuje tą temperaturę. więc tam nie ma możliwości ustawienia pracy ślimaka.
-
Oczywiscie, że można ustawić częstotliwość ślimaka podawania paliwa do pieca:) tak slyszalam od osob, ktore maja już takie piece. ja się zastanawiam nad takim piecem, zeby byl na wszystko, na węgiel, ekogroszek lub drewno, co sie ma pod ręką widzialam nawet na allegro juz takie sa ok.3tys. tylko czy takie beda dobre? czym sie kierować przy wyborze takiego pieca?procz wymiarow, bo wiadomo ze musi byc odpowiednio duży ze spora wydajnościa jeśli ma się duża powierzchnie do ogrzania:)
-
A jeśli chodzi o warroze to w leczeniu najlepiej sprawdzi się chyba zastosowanie preparatów chemicznych? Tylko czy to nie ma wpływu na miód i wosk?
-
Hodowla kur niosek - informacje dla początkującego
pauli85 replied to kruszon's topic in PRODUKCJA ZWIERZĘCA
Nawet jeśli tymczasowo się uspokoiły to lepiej chyba zapobiegać takich sytuacjom gdyby miało to się powtórzyć w przyszłości:) może na początek sama żarówka wystarczy, a okien juz wtedy nie trzeba malować? -
Hodowla kur niosek - informacje dla początkującego
pauli85 replied to kruszon's topic in PRODUKCJA ZWIERZĘCA
Właśnie najprościej jest założyć im narazie takie osłonki na dzioby, kury od chwili założenia momentalnie będą bezpieczne:) a w wolnym czasie mozna zająć się pozostalymi elementami jak to czerwone swiatlo. zeby po zdjeciu oslonek problem nie wrocil:) -
Czyli trzeba mieć sporo hektarów jeśli chodzi o szkółke, skoro niewielkiej nie opłaca się prowadzić:/ tylko wiadomo ze od czegoś trzeba zaczac, nie kupi się od razu ogromnej ilosci, tylko zazwyczaj zaczyna sie od mniejszej, aby pozniej moc powiekszac ilosc.
-
Właśnie obawiam się przymrozków bo już straszą. Tym bardziej że wiśnie są delikatnymi drzewkami i nawet niewielki przymrozek może im zaszkodzić:/ To może lepiej zająć się taką szkółkami skoro jest nisza jeśli chodzi o niektóre rodzaje drzewek owocowych?
-
Jak to, w ogóle nie można kupić drzewek wiśniowych do posadzenia? drzewka wiśniowe można sadzić do pierwszych przymrozków czy lepiej na wiosnę?
-
To ciężka sprawa z tymi chorobami. Ciekawe jakie są przyczyn, że jest ich aż tyle. Czy to tylko opryski są niebezpieczne dla pszczół? co jeszcze może wpływać na występowanie tylu chorób?
-
Też się zastanawiałam nad tymi pasiekami, ale ciekawa jestem czy to opłacalna inwestycja. żeby nie było tylko samych kosztów. wiadomo, że to ważna kwestia ale nikt nie będzie się tym zajmował i poświęcał czasu jeśli nie będzie nic z tego miał.
-
Jęsli tylko ma się do tego odpowiednie warunki i miejsce, jak najbardziej zbliżone do naturalnego, to czemu nie sprobowac:) no i wiadomo, ze wymaga to jednak nakladów finansowych:)
-
Ja właśnie słyszałam że ta kreda to nie jest tak do końca dobra, tzn. może przynosić też negatywne efekty jak się przesadzi z ilością. Może nawet upośledzić procesy trawienne. czytałam że ważne są proporcje wapnia do fosforu, nie tylko podniesienie poziomu samego wapnia. Ile jest w tym prawdy to nie wiem
-
Podłączę się do tematu:) a co daje podawanie takiej kredy?Jakie ma właściwości i jakie jest jej zadanie?podaje się ją do paszy??
-
Z tego co widziałam to skubarka ma przeznaczenie dla wszystkich rodzajów ptactwa domowego i hodowlanego. Ta w cenie niecałe 2tys. służy do skubania na mokro. Palce można w razie czego wymienić, ale rozmiar bębna jest już bardziej uniwersalny:) więc przyda się też do innego rozmiaru.
-
Nie rozumiem takich ludzi. Sama jestem z miasta i wcale nie przeszkadzają mi żadne zapachy jak jestem u rodziny na wsi:) Tym bardziej jeśli ktoś decyduje się na przeprowadzkę na wieś, to ma świadomość tego że to nie miasto i różne zwierzęta się hoduje:)
-
Są skubarki automatyczne ogólnie do drobiu, więc uniwersalne. Są wygodne, bo tusze zbliża się tylko do obracającego się bębna. Działanie jest podobne jak tych przemysłowych, w ubojniach. Cena to ok.2000zl.