Jump to content

pablos

Użytkownik
  • Posts

    469
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    5

Everything posted by pablos

  1. Mam akumulatory żelowe były droższe od zwykłych ale sprawują się znakomicie poza tym nie muszę pilnować dolewania wody .
  2. Najważniejsze jest aby nie kupować od handlarza , który skupuje jak leci cielęta zdrowe transportowane są razem z chorymi lub zakażonymi ,przy kupnie cielę będzie wyglądało jak z obrazka o za kilka dni zacznie chorować , lub co gorsze wyciągnie kopyta .
  3. 3,90 na fakturę bez po 3,20
  4. Młody człowieku masz to jedynie bujną fantazję a nie 175 tysi jeżeli miałbyś jakieś pojęcie o gospodarzeniu to nie wypisywałbyś takich bzdetów
  5. pablos

    Skup Jagód

    Popytaj o skupy runa leśnego poszukaj w lokalnej prasie te skupy o których wiem i tak z nich nie skorzystasz bo mieszkam kopę drogi od ciebie pytałem dziś sąsiada ile płaci 7-8 zł za kg cena nie powala .
  6. pablos

    Skup Jagód

    Handel jagodą to to ryzykowny biznes ponieważ jest to towar nietrwały , a cena skacze z dnia na dzień ,sąsiad skupuje to przy okazji bo i tak jedzie z pieczarkami , poza tym ma chłodnię i towar sprzedaje bez pośredników więc jakiś pieniądz mu skapnie .
  7. pablos

    Skup Jagód

    Mój sąsiad skupuje w moich okolicach jest dużo lasów na dzień dzisiejszy nie podam ceny bo sezon jeszcze się nie zaczął .
  8. Mój znajomy dał się namówić na to dziadostwo użytkuje go ok 5lat i ma go dość dał ogłoszenie nie było nawet jednego telefonu ,wszyscy którzy kupują myślą że jak ciągnik tani to i części do niego również a wcale tak nie jest daj sobie spokój z tym chłamem .
  9. Jeżeli dyskową to 3 metry a taka byłoby dobrze jak by była na centralnym zawieszeniu z używek ciężko coś wyczaić sam kupiłem fj stool 2400 cm z 2007 roku stan taki sobie dałem za nią 8 tysi , kosiłem nią żyto na kiszonkę rotacyjną nie prędko podepnę przy dyskowej to dziadostwo .
  10. Miałem króliki w oborze i chowały się dobrze jedyny minus był taki że pokopały sobie nory i był problem ze złapaniem zrobiły się strasznie płochliwe i nie można było kontrolować ich rozrodu .
  11. To są ciągniki z różnych półek jeżeli już porównywać to farmazłoma z zetorem są porównywalne cenowo i jakościowo JD można porównywać z case itp .
  12. Ciekaw jestem ile sztuk hodowałeś po przy większej ilości taka metoda karmienia jest dobra aby szybko wyciągnąć kopyta [mam na myśli gospodarza ]
  13. rzuć mi numer na priv a podeślę ci jakiegoś kupca .
  14. Szkoda że nie ma nic dla mnie ja mam niedaleko .
  15. Robert wyceniasz optymistycznie ja wycenię realistycznie prasa 6-7 tys rozrzutnik do 3,5 kosiarka tzw rzemiosło 1500 pług 300-400 zł siewnik 500 zgrabiarka 900-1000 kultywator 800 brony 800 wialnia 350- 400 zł kopaczka do 2000 zł
  16. Witam ja stosowałem do c-360 jakiś specyfik na polepszenie ciśnienia oleju efekty były mizerne i to na krótko .
  17. chłopaczyna buja w obłokach
  18. Na sam ciągnik nie dostaniesz dofinansowania .
  19. Do szkoły chodziłem daaawno temu ale z tego co mi wiadomo to HF są typowo mlecznymi natomiast Jersey są mniej wydajne od HF ale ich mleko jest bardzo tłuste .
  20. Robert rodzaj kanalizacji wybierała gmina ja mieszkam przy głównej sieci wiec gmina sugerowała podłączenie , ci którzy mieszkają daleko od głównej sieci mają te o których piszesz , ja za cztery osoby płacę ok 80 zł na kwartał ale nie żałuję decyzji z tych niby eko w lecie wali jak z nie pompowanego szamba .
  21. Jak dla mnie to ten artykuł jest do luftu chociażby z z fazy w jakim stanie jest żyto ja kosiłem jak kłos był w środku i po skoszeniu gdy żyto leżało kilka dni potrafił jeszcze wyjść a po wyjściu kłosa smakowitość i wartość kiszonki drastycznie spada .
  22. Firma ok tylko w używanych nie kieruj się firmą tylko stanem technicznym na zdjęciu wszystko wygląda ładnie w realu zazwyczaj gorzej .
  23. Najlepszy sposób na biegunkę to kupować cielęta od rolnika nie od handlarza , ja nie mam z tym problemu bo jak powiedział przedmówca praktyka czyni mistrza , ja jeżeli sprzedaję cielę rolnikowi to nie wcześniej jak po dwóch tyg i pod warunkiem że nie miało żadnych problemów zdrowotnych .
  24. mało daje bo kupuje na handel , na lokalnym portalu najniższą cenę owsa znalazłem 600 zł t po kilku godzinach ogłoszenie było już nie aktualne .
  25. W dniu dzisiejszym byłem na targu owies 75- 90 za dt kupiłem mieszankę owsa z jęczmieniem po 75 zł za dt ogólnie zboża było sporo przy większych ilościach można było wytargować niższą cenę .
×
×
  • Create New...