Jump to content

Wasia

Użytkownik
  • Posts

    12
  • Joined

  • Last visited

Informacje o profilu

  • Województwo
    dolnośląskie

Wasia's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Witam, szukalem na forum konkretnej odpowiedzi ale nic nie znalazlem zadowalajacego lub przeoczylem odpowiednie tematy. Posiadam w sumie okolo 6h ziemi z czego 3 h to łaki 2 h byly zalesione (drzewa zostaly juz sciete wiec to tez bd łąka teraz) i okolo hektara truskawek. Ani ja ani zaden z czlonkow mojej rodziny nie oplaca skladek w krusie ale chcemy zaczac poniewaz zamierzamy w tym roku zajac sie tymi 3 h łąk i jakos to pole wykorzystac (pszenica) Czy ktos moglby mi po krotce powiedziec o jakie dofinansowania moge sie starac? Oraz czy dostane takie dofinansowanie od reki czy musze byc jakis czas w krusie? Jakies konkretne informacje w biurze ARIMR czy jak pojde tam z pytaniami to dostane zjobe za to ze tam sie chodzi z wypelnionymi wnioskami? W ogole nie mam zadnej wiedzy na temat dofinansowania a jakies drobne pieniazki by sie przydaly na start wiec bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc
  2. Plan na razie jest taki... Po stopnieniu śniegu, a mam nadzieje że to będzie najpóźniej marzec 1 Kosze (skoszoną trawę usypuje w pryzmę bo przyda się jako nawóz, czymś ją polewać aby użyć jej jako nawóz jesienią?) 2 Pryskam RoundUpem i czekam aż trawsko podeschnie 3 Orka (daje pozostałej trawie przygnić, myślę że do końca kwietnia) 4 Nawożę saletra (około 75k/h) i jadę kultywatorem 5 Bronuje 6 Sieje grykę (słyszałem ze warto ja prysnąć chwastoksem jakiś tydzień po sianiu, prawda to?) 7 Obserwuje jak rośnie i modle się by nie było przymrozków 8 Zbieram grykę dwuetapowo w okolicach Sierpnia 9 W okolicach 10 września rozsypuje nawóz od kurek oraz mineralny (okolo 300kg/h) i orze 10 Ładnie bronkami (i/lub kultywtorem) wyrównuje pole 11 Sieje pszeniczke 12 Jestem dobrej myśli i obserwuje jak rosnie 13 Wiosną opryskuje od zieleni i ewentualnie dopalacz jakiś dodaje i przeciwko grzybom 14 Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to zbiórka Gdyby jednak nie wyszło z gryką to zasieje gorczyce na zielony nawóz. Jedno tylko pytanie ile czekać od zasiania do orki? Jakieś uwagi?
  3. A jak przeoram tą skoszoną grykę lub gorczyce to dalej dawać 300-400 kg nawozu na hektar czy to w jakimś stopniu zmniejsza ilość wymaganych nawozów?
  4. Wszystko się jak najbardziej zgadza A ile ta gryka ma rosnąć na polu? Rozumiem że jak gryka będzie jeszcze rosła to rozsypać nawóz i całość zaorać, kultywator i brony i siejemy?
  5. Jeszcze jedno pytanko mam.. Chce zaorać pole i zostawić je tak aby trawa z wierzchu przegniła, ile mniej więcej potrzeba na to czasu? Myślałem o zaczęciu robót zaraz po topnieniu śniegów lecz nie chce robić 2 razy tego samego (powtarzać pracy kultywatorem w sierpniu lub wrześniu) Czy Warto jednak przeorać wcześnie żeby pole poleżało?
  6. To taki żart był, planuje wywieść cały obornik spod kur i obornik ze skoszonej trawy i około 200kg mineralnego i mysłe ze powinno wystarczyć
  7. jedna krowa w miesiąc
  8. Nie mam go aż tak wiele wiec pewnie z 200 kg nawozu mineralnego trzeba bd dać W kilogramach to nic nie powiem ale z roku ponad ze 150 kurek wiec można sobie wyobrazić ze troszkę tego jest.
  9. Dziękuje bardzo za odpowiedz, pracy będzie sporo ale jak to mówią 'chcieć to móc' a przy okazji troszkę koszty się przytnie A co do tego obornika kurzego, trzeba go jakoś specjalnie składować? Gdzieś usłyszałem ze trzeba go składować na pryzmie ponieważ jest on 'za ostry' I jeszcze jedno pytanie ile mniej więcej go dać ?
  10. Niestety ale odstrzał jest najskuteczniejszą metodą, ale jak wspomniał Wojtek są tez 'domowe' metody jak rozkładanie zapachowych mydeł czy innych rzeczy (nawet garderoba i nie bój się tu posunąć nawet do przepoconych skarpetek) warto takich metod spróbować. A tak apropo to metoda z przepoconymi skarpetkami była testowana nieopodal mnie przez myśliwego i niby zdaje egzamin
  11. Spotkałem się z podobnym przypadkiem tylko, że drutowce były na polu z truskawkami. Pożądany efekt daje oprysk przeciwko nim, jednak w wypadku truskawek po posadzeniu ich było już za późno ponieważ sprzedawca poinformował ze oprysk ten może niekorzystnie wpłynąć na truskawkę, nie wiem jak to by było w przypadku pszeniczki.
  12. Witajcie towarzysze Moja rodzina ma 3 hektary ziemi które aktualnie nie jest uprawiane i nie były uprawiane kupę czasu, zamierzam zacząć się nim pomału zajmować, napisze tu co i w jakiej kolejności zamierzam zrobić a wy bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki moglibyście wytknąć mi błędy i ewentualnie nakierowac. Posiadam mikrociągniczek Tz4-k14 z osprzętem pług, kultywator, brony i planuje kupić opryskiwacz A wiec tak... Pole jest łąką wiec na początek zamierzam je wykosić, zgrabić i spryskać Roundupem (pewnie z 2x) Odczekać aż trawsko dostanie po 'dupie' i zaorać, przeczekać aż troszkę się rozłoży, przejechać kultywatorem, a następnie wybronować ładnie, rozsypac nawóz (posiadam spod kur lecz nie mam maszyn żeby to rozprowadzić) mineralny. Polecicie jakiś konkretny? Następnie zasiać pszeniczkę ozimą i czekać do wiosny aż podrośnie 'pod kolano' opryskuje Mustangiem na zielsko (i jakimś dopalaczem?) I czekam na plony Podejrzewam ze jeżeli chodzi o nawożenie nawozami sztucznymi nie muszę zasięgać waszych porad, bo wszystko będzie wypisane na produkcie. Coś by ktoś doradził? Myślałem jeszcze o spryskaniu pola jakąś chemia która zlikwiduje pesz, stosował ktoś coś takiego? I ktoś mógłby podać oriętacyjną cenę zasiewu takiego pola? Wydaje mi się że z resztą poradzę sobie własnym sprzętem Pozdrawiam!
×
×
  • Create New...