Jump to content

kepalw

Użytkownik
  • Posts

    10
  • Joined

  • Last visited

Informacje o profilu

  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kepalw's Achievements

  1. Jestem na etapie stawiania czegos podobnego, 14,5 x 8.5m, wysokosc jednej bramy wjazdowej 4m, dwa wience zelbetonowe, 6 slupow zelbetonowych , wypelnienie miedzy slupami bloczkiem 25x25x50, dach dwuspadowy. Do zakonczenia jeszcze brakuje troche ale mysle ze w 60 tysia sie zamknie. Z tym, ze fundamenty kopalem sam, potem przyjechaly tylko dwie gruchy i zalaly. Jak masz zdolnosci murarskie albo ktos ze znajomych to najlepiej skorzystac, bo mnie wlasnie najbardziej chcieli strzyknac na wykonawstwie, jeden zaspiewal za to 45 tys, drugi 40 tys, co uwazalem ze to jest przesada, wiec scisnalem sie za przyslowiowe jaja, zaprzeglem kolege, ktory ma pojecie o tym i koszty wykonania wyszly na polowe od tych najwyzszych, no a materialy to wedle zyczenia, z jakich postawisz z takich bedziesz mial.
  2. Bylem w podobnej sytuacji jak ty, tylko ze moj budzet byl troche nizszy bo do 220 tys, ja rozgladalem sie glownie za Claas-em, ale JD rozwniez nie wykluczalem. Ja bralem pod uwage dominatora 88vx i 150-ke. Ostatecznie wybor padl na 150, ale tylko z tego wzgledu ze gore wzial rozsadek bo 150-ki sa nowsze. Na twoje hektary rozejrzyj sie za seria 88 badz 98, jezeli zalezy ci na nowoczesniejszym wygladzie to tylko z koncowka vx, to sa ostatnie wypusty z kabina jak w lexionie vista-cab. Serii medion to raczej nie kupisz w tych pieniadzach. Podzielam opinie Vademecum odnosnie pierwszych serii Lexiona np 405, nawet na tym forum ludziska sie wypowiadali ze sa wadliwe, a ja zapytalem bezposrednio znajomego co serwisuje class-a i wykrzyknal wszystko inne ale nie 405-ki. Wiec chyba cos w nich jest nie tak. JD rowniez trafny wybor, na twoje hektary moze rozwniez byc 1450, chociaz to juz spory rozmiar, ale ogolnie JD jest nieco tanszy przy odkupie niz claas, a jakoscia raczej nie odbiega, tu raczej wchodzi w gre kwestia upodobania. pozdrawiam
  3. czyli cos w nich jest, dzieki
  4. No wlasnie, 98-ki sa sprawdzone i popularne, a moze ktos mial do czynienia z ta 405-ka, bo od dwoch serwisantow uslyszalem ze to nie sa warte uwagi, a nie ukrywam ze mi sie podobaja
  5. Czesc, tak jak w temacie moze ktos z was ma do czynienia z tego typu sprzetem, nie ukrywam ze ostatnio jest obiektem mego zaiteresowania, w porownaniu do dominatora 150 lub lexiona 405. Ogolnie jesli macie wyjezdzac z tekstami, kolego ile masz ziemi itd i kup sobie bizona to lepiej oszczedzcie sobie energii i nie mowcie nic. pozdorwka dla wszystkich
  6. Widze ze zebralo sie grono, ktore potepia palenie ziarnem. Pewnie, bo to i racja, ze nie powinno sie tak czynic. Tylko nie mam pojecia jak tu drodzy forumowicze licza, bo ja w tym roku za ten pelnowartosciowy owies, ktory poszedl na platki dostalem 400 zl/t, a tona ekogroszku kosztuje 850 zl i trzeba tego okolo 70% co owsa, wiec ekonomicznie wcale sie nie kalkuluje, pewnie ze wolalbym zeby ktos ode mnie odkupil owies za takie same pieniadze co ja moglbym kupic ekogroszek. Poza tym ja osobiscie nie mam skrupolow przy takich cenach.
  7. Jak czytam posty, to dziwi mnie jak mozna targac piecio skibowy plug c-385, bylem posiadaczem takiego traktora przez dobre 15 lat, najpierw byla bez przedniego napedu to mowy nie bylo zeby 4 skiby wlekla, z 3 miala problemy, ale to bardziej wynikalo z tego ze z bruzdy ja wyrzucalo, potem jak przedni naped doszedl to 4-ry skiby z akpilu wloczyla i to tez zadnej rewelki bo gorka i stekala. Dosc mocno jej pomoglo jak kola na tyl wlozylem od Bizona, wtedy byla poprawa. A na mojej ziemi to smialo 14 l kotlowala. Fakt faktem ze mam bardzo ciezka ziemie i strasznie zakamieniona, jak mialem sztywny plug to nie bylo orki zeby co najmniej dwoch korpusow nie polamac. I podzielam zdanie Rafaela3, rowniez chetnie bym zaprosil na moje pole i zobaczyl jak to c-385 wlecze 5 skib, nawet jestem w stanie odpuscic i niech sie przejedzie z 4.
  8. W sumie to zadna tajemnica Pewnie, ze moge podzielic sie moimi doswiadczeniami co ewentualnie moze komus pomoc uniknac klopotow jakich ja doswiadczylem. Jak juz wspomnialem nie kazdy owies sie do tego nadaje, przetestowalismy kilka odmian, nawet ten bezluskowy co zawiera w sobie najwieksze ilosci tluszczu, ale to byl zly trop, bo to jednak nie o tluszcz chodzilo co ja myslalem ze to wlasnie on daje kalorie. Obecnie spalamy BINGO, i on rzeczywiscie dobrze sie spala. Nie moze miec wiecej wilgotnosci jak 12%, bo jak wiecej to tez bedzie g.. W moim kotle ziarno podawane jest od spodu, ale wiem ze juz sa firmy co produkuja z zasypem od gory i ponoc to jest o wiele lepsze rozwiazanie, tylko sobie nie moge wyobrazic co dzieje sie z popiolem bo u mnie po prostu jest wypychany do gory. W moim przypadku najwiecej problemu bylo z ustawieniem wiatru na dmuchawie, rowniez poszedlem w zla strone i go zwiekszalem, co niestety dawalo efekt ze wydmuchiwalo zar i piec wygasal, taki pan mi podpowiedzial co spala owies w kotle KLIMOSZ. Z mieszaniem ziarna z czyms, ja osobiscie mam zle doswiadczenie, probowalismy zmieszac z pelletem z Barlinka ale to nie to, pellet potrzebuje wiecej powietrza i jak mu je podasz to wtedy owies wydmuchuje i tyle. Jak juz wspomnialem jak sa naprawde mocne mrozy najlepiej przejsc na ekogorszek na te pare czy nascie i dni i tyle. Ja kupilem 3 lata temu 3 tony ekogroszku to na ten sezon jeszcze mi wystarczy spokojnie, takze to nie sa jakies ogromne koszty.
  9. Ja juz 6-ty sezon opalam glownie owsem. No niestety na poczatku bylo troche przejsc z tym paliwem, bo tak naprawde nie jest to takie proste, nie kazdy owies sie do tego nadaje. Piec ma do ogrzania 255 mkw, wielkosc pieca to 24 KW Kostrzewa. No teraz po latach prob i doswiadczen calkiem dobrze idzie, praktycznie jestem niezalezny od nikogo, bo sam posieje, skosze i mam paliwo, rocznie trzeba jakies 12 ton. Ale tez trzeba dodac ze jak temperatura spadnie ponizej -20 st i utrzymuje sie przez dluzszy czas to niestety owies jest za malo kaloryczny i zawsze mam w rezerwie w kotlowni ekogroszek. Wspomne jeszcze tylko ze u mnie domownicy sa nieco wymagajacy i temperatura w domu 22 st i ponizej uznawana jest ze zimno.
  10. Podchodzac do tematu troche profesjonalniej, to musisz wiedziec czy to wapno ma ci zadzialac od razu czy na przelomie lat. Wapno magnezowe i weglanowe to sa wapna z nizszej polki i tansze, i na dobra sprawe nie zobaczysz efektu zaraz po wysianiu bo ono odkwasza glebe z czasem. Jesli chcesz natychmiastowy efekt to musisz zastosowac wapno tlenkowe albo krede, tylko niestety to sa koszty, jakies 80- 100zl/t plus koszt transportu. Jak masz zakwaszana ziemie to smialo mozesz dac 4t/ha i bedzie ok, a najprosciej mozna poznac czy jest zakwaszona po skrzypie, jak rosnie go duzo tzn ze jest zakwaszona.
×
×
  • Create New...