Jump to content

Wiarus

Użytkownik
  • Posts

    15
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Wiarus last won the day on March 28 2020

Wiarus had the most liked content!

Informacje o profilu

  • Województwo
    łódzkie

Wiarus's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

  1. Proponuję szybkie pożyczki przez internet bez wychodzenia z domu wiele ofert w jednym miejscu https://pozyczajzdomu.pl
  2. Witam! Jestem na emeryturze od dziesięćiu lat, tak więc styczność z rolnictwem mam taką, że mieszkam na wsi i mogę obserwować pracujących rolników. Jeśli chodzi o obszarowość gospodarstw, przeważją średnie 7-20 i więcej jednak ziemia jest różnej klasy od 3-6, większość rolników nastawiona jest na produkcję mleczną. Natomiast nie można powiedzieć źle w stosunku do porównania z krajami europejskimi, nowe maszyny rolnicze, nowoczesna uprawa ziemi i produkcja roślinna. Istnieją też gospodarstwa odstające od pozostałych, lecz tutaj być może powodem obawa przed nie wypłacalnością albo niedostateczna wiedza? Z upraw najwięcej widać; żyto, przenicę, jęczmień, trawy nasienne, kukurydzę na kiszonki i ziarno. Gdy wspomnę lata młodości, przeobrażenia naszego rolnictwa jest ogromne nie można zarzucić niegospodarności. Rolnicy również obecnie mogą prowadzić zakup przez internet.
  3. Rolnik widzi, że sąsiad wytrząsa perz więc idzie i pyta czy by dał mu bo przecieka dach na stodole, ma czystą ziemię i u niego perz nie rośnie, na to sąsiad a co z Ciebie za rolnik że nie masz perzu????
  4. Witam!Na wstępie informuję z rolnictwem nie mam styczności 11 lat, więc nie wiem jakie zmiany zaszły od tego czasu?? Radziłbym na poczatek wziąć ziemię w dzierżawę, nie wiem jak w innych rejonach kraju kosztuje dzierżawa 1 ha, to co zapamiętałem ze swoich czasów to było w zależności od klasy gleby to równowartość od 3-4 kw pszenicy, wówczas cena pszenicy za 100 kg 40-50zł czyli właścicel otrzymywał 120-200 zł z tego płacił podatek rolny. Natomiast dzierżawiący ziemię, zbierał wyprodukowany plon pezez siebie i otrzymywał z ARIMR dopłatę w wysokości 800 zł z ha, tak więc moim zdaniem opłacało się. W dodatku wszystko zależy pd gleby i przyjętej produkcji, gdy uprawiamy takie rośliny jak rzepak, trawy nasienne czy inne dochodowe rośliny tym przychód większy zatem łatwiej zgromadzić pieniądze na wykup ziemi!!!
  5. U nas na dobrych glebach sieją rzepak i trawy na nasiona, obecnie chwalą trawy jako mają spory zastrzyk gotówki tuż przed żniwami!!Jestem na emeryturze i nie mam styczności z produkcją!
  6. Ja jestem na emeryturze rolniczej, mieszkam na wsi mam więc okazję obserwować jak rośnie na polach. Jakość gleby jest różna od zwięzłych glin do żwirowych, przypuszczalnie od klasy III do VI na lepszej ziemi zboża wyglądają niczego jednak kłos jest różny. Natomiast na żwirkach i piaskach można powiedzieć tragedia, słoma przepalona dużo połamanej i zaschniętej plon rokuje słaby.
  7. Moim zdaniem, to zależy od użyteczności poplonu na paszę czy przyoranie jeśli na paszę to seradela, na przyoranie Łubin, Gryka, Facelia. Gdy jest sucho po zbiorach zbóż, można zaryzykować żyto na paszę lub przyoranie a nawet owies, te rośliny szybciej wschodzą.
  8. Chciałem dodać stopkę, tylko jak limit znaków wynosi 3 słownie trzy, mam dodać tylko inicjały?
  9. Witam Serdecznie !! wszystkich użytkowników tego Forum, pochodzę z Kaliskiego obecnie mieszkam w woj. Łódzkim. Mam nadzieje, że spodoba się wszystkim moje publikowanie postów.
  10. To świetnie, że założono wam internet, ja nie mam stałego łącza tylko w IPlusie, więc rozglądnij się w internecie może nawiążesz ciekawą znajomość no ja mam też małżonkę poznaną z gazety. Pozdrawiam
  11. Jęczmień jary, jest zbożem o najaktywniejszy krzewieniu, uważam 200 kg na cha to już górna granica nie ma potrzeby zagęszczać siewu.
×
×
  • Create New...