Jump to content

ZUSMAN.pl

Użytkownik
  • Posts

    6
  • Joined

  • Last visited

Informacje o profilu

  • Województwo
    jestem spoza Polski

ZUSMAN.pl's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Dzięki za odpowiedź. Mam w papierach ze to pole rolne. Natomiast niedawno znajomy wycinał drzewa na łące (która jest otoczona lasem i do tego przez nią płynie strumyk) to leśniczy nie pozwolił wyciąć wszystkiego, tylko połowę, którą sam wyznaczy. Do tego urząd zawiesił (zgodnie z ustawą) wycinkę jeśli się posadzi drzewa w zamian (70 szt...). Dlatego się obawiam i dopytuję jak to jest. Dodatkowo przychodzi mi takie coś do głowy. szukam w internecie, ale nie mogę nic znaleźć na ten temat. Jeśli urząd nakaże zasadzenie drzew w zamian za te wycięte, to po 3 latach gdy te drzewa się przyjmą, wydaje decyzje, że nie pobiera opłat za tą wycinkę. Natomiast, do wieku 10 lat można drzewa wycinać bez pozwolenia. Czyli łącząc te dwie sprawy... To czy te 3 letnie drzewa po otrzymaniu decyzji o umorzeniu opłat, można wyciąć ponieważ mają mniej niż 10 lat?
  2. To ja trochę przewrotnie. Piszę właśnie wniosek o wycięcie drzew na polu (brzozy, olchy - samosiejki) i się zastanawiam czy jest opcja, że urzędnik (dokładnie leśniczy - który ma zlecanie od urzędu na opiniowanie) może mi zabronić wyciąć drzewo rosnące na polu, bo tak mu się spodoba... (albo poda jakiś paragraf, że nie może). Mieliście problem z uzyskaniem pozwolenia? Czy to nie problem? Na jednym polu mam z 200 drzewek, opcja żeby nie płacić jest taka, że trzeba posadzić drzewa w zamian. Gdzie ja mam to posadzić?
  3. ... a nie właściciel lasu później jeszcze trza podatek zapłacić. Oooo a tego to już w ogóle nie rozumiem. Ktoś potrafi mi odpowiedzieć dlaczego trzeba zapłacić podatek za swoje drzewo? O ile jeszcze rozumiem (choć nie do końca), że pytamy urząd jako "obrońcę przyrody" czy możemy wyciąć, ale jeśli nie ma przeszkód żeby wyciąć to dlaczego za to jeszcze płacić? Na co idą te pieniądze?
  4. Żeby nie mnożyć wątków, to też pytanie o drzewo, ale w drugą stronę. Na polu porosły kilkuletnie drzewa (brzozy-samosiejki), tego pola nie zgłaszano do tej pory o dopłaty. Wydaj mi się, że Agencja dysponuje zdjęciami satelitarnymi każdej działki, więc w momencie gdy wytnie się drzewa, posieje i zgłosi o dopłaty to trzeba przedstawiać jakieś dokument na temat wycinki? Innymi słowy czy ktoś się będzie dopominał, że tu były drzewa a tera jest pole? Miał ktoś z Was taką sytuację?
  5. Dziękuję za odpowiedzi. Podajecie przykłady z praktyki i fajnie bo się czegoś człowiek zawsze nowego dowiedział. Jeśli ktoś wie gdzie znaleźć teorie to dajcie też znać. Chcę napisać biznesplan i żeby nie być gołosłownym dla sprawdzających ten plan, chciałbym mieć jakieś odniesienie - gdzie jest napisane ile zbiorę ziemniaków. PS. Jak teraz to piszę to pomyślałem , że chyba GUS powinien mieć takie wyliczenia.
  6. Szukam takiej informacji, ile ton ziemniaków można zebrać z 4 klasy ziemi ? W necie znalazłem tylko informacje o 1 i 2 klasie ziemi. Może ktoś wie jak to jest, albo wie gdzie znaleźć taką informację? z ziemi 1 klasy zbiera się średnio 35-40 ton ziemniaków z ziemi 2 klasy zbiera się średnio 25-35 ton ziemniaków z ziemi 3 klasy zbiera się średnio 00-00 ton ziemniaków z ziemi 4 klasy zbiera się średnio 00-00 ton ziemniaków z ziemi 5 klasy zbiera się średnio 00-00 ton ziemniaków z góry dzięki
×
×
  • Create New...