Jump to content

Marley

Użytkownik
  • Posts

    14
  • Joined

  • Last visited

Informacje o profilu

  • Województwo
    małopolskie

Marley's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Na kreta żywołapkę ? Pierwsze słyszę o czymś takim. Kiedyś stosowałem żywołapkę, ale na kuny. Na krety najpierw zakładałem takie metalowe pułapki, a później kupiłem siatkę strongnet i zamontowałem pod trawnik i teraz mam święty spokój.
  2. Ja też normalnie używałem trutki na myszy i szczury. Co prawda wolałem nie rozrzucać jej wszędzie po kątach, tylko kupiłem takie karmniki deratyzacyjne. Mieści się do środka zarówno trutka granulowana, w paście czy też w kostce. Chociaż przyznam, że trutka w paście muribrom najlepiej się sprawdziła
  3. Wiem, że to jeszcze za wcześnie na okrywanie pryzm, bo temperatury są jeszcze na plusie, ale już pomału zastanawiam się jaką kupić włókninę. Macie może jakieś sprawdzone firmy u których warto się zaopatrzyć ? Szczerze mówiąc patrzyłem ostatnio na taką włókninę na pryzmy o wymiarze 6,35x 50m 50g, ale mam jeszcze trochę czasu dlatego mogę na spokojnie rozpatrzeć różne opcje, stąd moje pytanie.
  4. Ja zrobiłem wolierę w najprostszy sposób. Czyli standardowo ogrodziłem metalową siatką, a na górę zarzuciłem taką siatkę plastikową. Ogólnie kupiłem taką przeznaczoną na krety stop kop, ale wygodnie się ją montuje, bo nie jest taka sztywna, więc ma dużo zastosowań.
  5. Jednak żywołapka jest najbardziej skuteczna i co najbardziej mi się podoba jest to że złapałem nie tylko kunę, ale przy okazji inne szkodniki. Kupiłem ją w sklepie panfarmerek.pl, nie mam żadnych zastrzeżeń co do wykonania i jakości materiału.
  6. Dzięki za podpowiedź. Decyzja już podjęta, zdecydowałem się na zakup tego kabla grzewczego i zamontuje go według wskazówek Dużego Grzegorza.
  7. czesiek888 poczytaj sobie o odmianie frigo, nie ma ona jakiś specjalnych wymogów jeżeli chodzi o uprawę.
  8. Masz rację, ale jest różnica materiału, bo ta tkanina jest taka bardziej ślizga i wygląda jak worek, a włóknina antychwastowa jest typowo materiałowa i standardowo ma 50g. A co bardziej polecasz jeżeli chodzi o materiał ?
  9. W związku z nadchodzącą zimą i przymrozkami muszę pomyśleć o ogrzaniu rur w oborze, żeby nie zamarzła woda. Zastanawiałem się nad kupnem kabla grzewczego z energooszczędnym termostatem i po prostu owinąć nim rury. Czy to dobry pomysł ? czy macie może jakieś inne sposoby ?
  10. Największe zabiegi pielęgnacyjne stosuje się po zbiorze truskawek czyli gdzieś połowa lipca. Wtedy nawozimy, usuwamy rozłogi, pielimy i późną jesienią przykrywam agrowłókniną okryciową zimową, na wiosnę ściółkujemy słomą i koło się toczy. Ale w przyszłym roku zamiast ściółkowania słomą, poważnie zastanawiam się nad zakupem agrotkaniny lub agrowłókniny niemieckiej 150g antychwastowej. nie wiem do końca co będzie lepsze, bardziej wytrzymałe, dlatego jeszcze się wstrzymuje z kupnem
  11. Planuję kupić taki aparat ubojowy http://panfarmerek.pl/product-pol-6145-Aparat-ubojowy-przyrzad-do-ogluszania-zwierzat-przed-ubojem-BLITZ.html?text=ubojowy. Tylko nie znalazłem nigdzie informacji czy trzeba mieć na to jakieś pozwolenie ? Albo czy osoba która będzie tego uażywała musi odbyć szkolenie ?
  12. Dobrej jakości jest Silozet 500 folia do owijania siana i słomy. Cena ok.250 zł.
  13. Zdecydowanie polecam okryć agrowłókniną, wiem że niektórzy przykrywają grubą czarną folią, ale to nie jest najlepszy pomysł, bo nie dość że krzaki są gniecione, to również przegrzewane. Ewentualnie możesz zrobić tak jak napisał gk21, to też jest nie zły pomysł, ale podwójny wydatek, a taka włóknina 50g jak podajesz w załączniku wydaje mi się, że da sobie radę.
  14. Ja trzymam króliki na zewnątrz, dopiero jak pojawiają się większe przymrozki zanoszę klatki do obory.
×
×
  • Create New...