Jump to content

Patrycja Sylwia

Użytkownik
  • Posts

    6
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Patrycja Sylwia

  1. Zakładam, że powierzchnia użytkowa mojego kurnika wynosi 980m^2, oraz wstępnie przyjęłam hodowlę niosek; zgodnie z dyrektywą rady 1999/74 z dn. 19 lipca 1999- określająca minimalne standardy ochrony niosek, na 1m^2 może znajdować się maksymalnie 9 niosek. W książce profesora Szlachty jest sposób liczenia wentylacji ale, wolałabym przyjąć jakiś pewnik bez liczenia. Sam dobór wentylacji oraz poideł itp. nie jest bezpośrednio tematem mojej pracy aczkolwiek chciałabym poznać specyfikę takich budynków.
  2. Dzień dobry, Oczywiście jeżeli znalazłaby Pan czas to z miłą chęcią skorzystałabym z Pana pomocy. Zebrałam już pewne informacje ale jeżeli Pan się tym bezpośrednio zajmuję to może usystematyzuje swoją wiedzę. Mam pytanie odnośnie samych wymagań technicznym jakim powinny odpowiadać budynki inwentarskie, dokładnie odnośnie budynków, których kubatura przekracza 1000m^2. Czy poleciłby Pan jakieś środki antykorozyjne, które można stosować w przypadku kurników? Czy wentylacja grawitacyjna oraz nawiewy w ścianach bocznych wystarczą przy takiej kubaturze? Czy nagrzewnice są dostępnie jedynie takie, które montuje się do słupów ewentualnie do ścian bocznych? W przypadku ramy kratownicowej, czy lepszy jest sufit podwieszany czy zostawienie konstrukcji głównej nośnej nie przykrytej?
  3. Odnośnie instalacji elektrycznej uważa Pan, że należy ją całkowicie zakryć? Mam na myśli płytą warstwową czy wystarczy ograniczyć się do minimum? Tutaj mam przykład http://sprzedajemy.pl/kompleksowe-wyposazenie-kurnika-kurnik-brojler-nr14421547. Dziękuję za pomoc.
  4. Przepraszam. Wygląda na to, że powinnam pisać dokładniej skoro odpowiedzi też oczekuję konkretnych. Odnośnie wentylacji czy oświetlenia chodziło mi, czy systemowe rozwiązania konstrukcyjne stosowane u różnych producentów budynków inwentarskich są dla użytkowników takich obiektów wystarczająca czy również mają Panowie/Panie uwagi to rozwiązań standardowych. Uwagę również chciałbym zwrócić na wyposażenie czyli na przykład paszociągi, odnośnie mojego wymiaru budynku czy proponowany sprzęt może zostać przyjęty za poprawny? W kurniku muszę uzyskać różne temperatury aby zwierzęta odpowiednio rosły, liczyłam, że przeczytam jakąś cenną uwagę na ten temat. Posadzka betonowa o klasie wytrzymałości C20/25 uważam, że będzie odpowiednia ale nie chce przesadzić w żadnym z kierunków. Największą wodochłonność wykazuje torf ale jest bardzo drogi więc nie wiem czy wykorzystać go do pokrycia posadzki. Według rozporządzenia ministra rolnictwa i gospodarki żywnościowej wyjście zwierząt na podwórze jest wystarczające jeżeli będzie miało 4-6m, chciałabym wykonać 8m ponieważ dzięki temu mogę stworzyć bramę portalową. Czy poziom amoniaku lub siarkowodoru powinnyśmy sami badać/kontrolować? Najodpowiedniejsza woda w kurniku powinna mieć temperaturę 10-12 stopni ale czy w każdym wieku kurczęcia taka temperatura jest korzystna dla zdrowia i samopoczucia? Odnoście instalacji elektrycznej wolałabym aby nie było niczym zakryte (płyta warstwowa lekka), dzięki temu kable nie będą się przegrzewać, ale rodzi się kolejne pytanie... Czy klasa pożarowa RI60 wystarczy? Dla mnie taka konstrukcja powinna mieć wytrzymałość minimum RI120 ale wiąże się to z ceną a ja w pracy chciałabym stworzyć optymalny wariant, idealne połączenie finansowe i eksploatacyjne.
  5. Witam wszystkich, Jestem studentką budownictwa i mam temat pracy dyplomowej aby zaprojektować stalowe zadaszenie fermy drobiu o wymiarach 12,5 m na 80,0m (aczkolwiek wymiary mogą się zmienić). Aby przystąpić do pisania pracy, chciałabym zapoznać się z typową specyfiką budynków inwentarskich. Bardzo proszę o pomoc i objaśnienie wątpliwości, a mianowicie: - oświetlenie w takich obiekcie (podwieszone do sufitu?) - wentylacja (tylko w ścianach obiektu?) (ogrzewamy takie hale?) - woda,pasza -wyjście kurcząt na zewnątrz (otwór drzwiowy) - zabezpieczenia przeciwpożarowe i antykorozyjne - sprzęt mechaniczny używany wewnątrz kurnika - wysokość budynku- wstępne obliczenia statyczno-wytrzymałościowe prowadziłam dla wysokości 11m dla układu kratowego i 7m dla blachownicy. Proszę o pomoc.
×
×
  • Create New...