Jump to content

Miodek

Użytkownik
  • Posts

    14
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Miodek

  1. Czyli z tego co piszesz ty masz być tylko od roboty i zarządania innymi pracoenikami. Bo nie napisałeś jaka duża ta chlewnia. Normalnie jakbyś chował świnie u siebie na swoim sprzecie iw swoim budynku i ty ponosiłbys całe ryzyko wyhcodziłbys przy dobrym układzie 50zł/ na tuczniku. Nie licze tutaj pracy fizycznej iczasu który byś na to poświęcał. Czyli traktuj to jako górną granicę przy, której ten twój zleceniodawca nie zarobiłby nic. Ja myslę ze uczciwe było by jakbys dostał z tego jedną trzecią czyli 15zł od odstawionego tucznika przy załozeniach że upadki w normie i jakość żywca też.
  2. Wydaje mi się że możesz spróbować 1000zł + silnik. Nie napisa łeś jaki to stan jest tego rozdrabniacza ale jakby ktos go za 1500 kupił z silnikiem to powinien być zadowolony. Kwitu, ale najlepiej zrób fotki wystaw ogłoszenie na tym forum i zaraz Ci się sprawa wyjaśni.
  3. Ogólnie powiem tak nie użytkowałem. Ale jak kupowaliśmy ciągnik to z Ojcem objeździliśmy wszystkie firmy, byliśmy nawet u rolników którzy mają interesujące nas ciagniki. Patrzyliśmy na Deutz Fahry, Fergusony i New Holandy. Z opinie rolników nikt na swój traktor nie narzekał na żadną markę. Każdy miał jakąś małą usterkę ale serwisy widać dobrze działają bo szybko ja usuwali. Z mojego odczucia to Ferguson to ta sama klasa co Deutz, podobne wukonanie i jakość. New Holland jakby nieco mniej bogato wykonane obudowy itp. Ostatecznie jednak ja się zdecydowałem na New Hollanda bo cenowo pobił konkurencje przy tej samej funkcjonalności. Wybór padł na T5040.
  4. W jakiej cenie macie te wapna, ile za transport. Czy jak liczycie, Potrzebuje akurat na 20 kektarów czyli jakieś 80 ton wapna magnezowego. Dostawa do Ostrzeszowa. Tylko najlepiej jescze wtym tygodniu. Prosze o szybką ofertę.
  5. Z tego co wiem to u nas sąsiad zgłosił ten garaż jako szopę. Napisął że jest mu potrzebna do obrabiania tej właśnie zieni rolnej na której stoi. Probemów chyba nie było bo garaż stoi tylko w papierwach pewnie nazywa się wiata na produkty rolne albo coś podobnego.
  6. Proszę o informację ile płacicie za : - Liście borówki, suszone i oddzielane od łodyg - ziarno wiesiołka - dziurawiec Te zioła zbieramy.
  7. U mnie w traktorze mam zbyt głośno nie ma szans aby cb używać. Za to w samochodzie to podstawa, bez tego to mandaty - masakra. Ja radio CB założyłem jak zapłaciłem mandat 500zł. Od tego czasu załozyłem radyjko i spokój.
  8. Bardzo dobrze się sprawuje. Jak często zmieniasz maszyny to cbm jest fajną rzeczą. Trzeba tylko kupic do każdej maszyny kulkę tedy tylko "cyk" i zapięty lub rozpięty. Nawet jak do małego ciągnika to warto kupić kat 3 bo po prostu norma wymaga lepsze wykonanie. Różnica w cenie nie jest aż taka duża.
  9. Co do miejsca produkcji to nie wierze że cokolwiek jest produkowane w Polsce. Ale dotyczy to wsyztkich innych traktorów. Właścicielem Ursusa jest Polmot czyli teoretycznie polski kapitał, ale mówią że kapitał nie ma ojca czyli nic nie wiadomo. Ale może ktoś ma nowego ursusa i pochwali się opinią.
  10. Sam ostatnio kupowałem i zdecydowałem się na zakup łączika centralnego z CBM-em z jednej strony. Czyli po stronie ciągnika zwykły sworzeń z kulką na stałe, a od strony maszyny zatrzask CBM. Kat 3 oczywiście bo 120 koni to mocny ciągnik. Zapłaciłem 370zł w internecie. Ale mam jedną maszynę - taki zasobnik do paszy. Przydałoby się mozliwość regulacji pochyłu. Nie wiem jak te hydrauliczne łaczniki działają ale napewno idea jest bardzo ciekawa.
  11. Powiem tak, nie jest to szalony sprzęt ale się przydaje jak znajdziesz kupca to 400zł będzie ok, jak wszystko jest sprawne. Ale nie licz, że ktoś po "bietkę" przyjedzie z drugiego końca polski. Daj lepiej ogłoszenie w lokalnej gazecie.
  12. Jezeli w mieście wojewódzkim nie mozna by było zrobić to gdzie indziej. Napewno można. Nie wiem o jakie konkretnie uprawnienia Ci chodzi, ale zadzwoń do Ośrodka Doskonalenia Zawodowego.
  13. Zasadniczo do wyboru masz 2 warianty ogrodzenia, troche temat ostatnio drążyłem tak więc mam małą orientację. 1. ogrodzenie tradycyjne, zasilane najlepiej z sieci - ogrodzenie działa jak typowy pastuch, czyli rozciagamy przewód, który jest pod napięciem impulsowym, Najlepiej zrobic sobie paliki z drewna. Jest to stosunkowo tanie ~300 -400 zł rozwiązanie ale problem jest taki że jak dzisko się dotknie to je też kopnie. 2. wariant niewidzialny. Polega to na tym iż psy mają założone obroże, w chronionym terenie rozciąga się przewód antenowy (moze być zakopany pod ziemią, zawieszony itp) - przewód ten nie jest pod napięciem. Pies zbliżajac się do chronionego terenu dostaje sygnał dźwiękowy z obroży, jak zbagatelizuje i podejdzie bliżej dostaje impuls elektryczny w szyję. Bardzo fajne rozwiązania - sam takie zastosowałem super się sprawdz. Wyższa cena ale warta przemyslenia dla 2 psów zapłaciłem 1300zł.
  14. Rozwiązań jest cała masa. Napisz informację jaką ilośc świń jednorazowo będziesz sczepił - w jednej sesji. Ma być to strzykawka uniwersalna czy do jakiejś konkretnej szczepionki? Jaką ilośc śiń masz. Dużą ofertę strzykawek maja tutaj: http://www.hodowlany.pl/103_Strzykawki_i_igly_weterynaryjne.html Sa to głównie niemieckie strzykawki, bardzo trwałe.
×
×
  • Create New...