Jump to content

torq1906

Użytkownik
  • Posts

    9
  • Joined

  • Last visited

Informacje o profilu

  • Województwo
    małopolskie

torq1906's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Czy ktoś ma doświadczenie a miernikiem BENETECH GM640, czy można wierzyć producentowi, że dokładność pomiaru wilgotności to 1%? Chodzi mi o pomiar wilgotności i temperatury głównie na pryzmie, nie mam na tyle dużo areału żeby inwestować +1000zł na jakiś pro miernik a chciałbym chociaż z grubsza mieć kontrolę nad tym co w magazynie.
  2. Co do wysokości to też się zastanawiam, ale po pierwsze chcę żeby było chociaż trochę komfortu w pracy, a po drugie przy wysokości 1.8 w kalenicy tracę co najmniej pół metra z każdej strony bo rabarbar jednak potrzebuje przynajmniej te 80cm wysokości do swobodnego wzrostu tak, żeby nie zaparzył się od dotykania folii. A co do tych działów specjalnych to z tego co czytałem, to tam wchodzą tunele ogrzewane (chyba, że coś pominąłem w szukaniu) , a mój w założeniu taki nie będzie. Jeżeli chodzi o grubości to w zasadzie chodzi mi o wytrzymałość takiej rury w tego typu konstrukcji, o spaw się nie boję bo mam dostęp do TIGa, dla którego 2mm to kawał materiału
  3. Nie planuję nic betonować. Zwiną mnie za sezonową konstrukcję nie związaną trwale z gruntem, a na jakiej podstawie? Z gięciem i spawaniem nie będę miał problemów. Tunel na rabarbar, bez grzania, bez trwałych instalacji, jedynie nawadnianie kropelkowe, które dzisiaj jest jutro go nie ma. Połączenia, gdzie tylko będzie można to skręcane, żeby była możliwość jak najłatwiejszego rozebrania i przeniesienia w inne miejsce. Tak wiem, że stal poszła bardzo do góry, (nie aż tyle co napisałeś). Co jest złego w moim podejściu?
  4. Witam, Zastanawiam się nad postawieniem tunelu a może nawet kilku o wymiarach około 7x30x3.20m wyceny jakie dostałem z kilku firm zwalają z nóg więc rozważam żeby spróbować zrobić to własnymi siłami i tutaj mam kilka pytań: 1.Jaka będzie optymalna średnica rurek na przęsła? W jednej z ofert był zbudowany z rurek 42.4 x 2.9mm przy rozstawie 1.5m i zastanawiam się czy nie można by zastosować mniejszych rurek np. 1'' albo nawet 3/4'', a może większą średnica a mniejsza grubość? 2. Czy rozstaw musi to być 1.5m czy może być powiedzmy 2 czy 2.5m? 3. Czy warto wydać więcej na rurki ocynkowane? Czy może kupić zwykłe czarne rury i zabezpieczyć w jakiś sposób te najbardziej narażone części, które są w ziemi. Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam
  5. Jeżeli się zdecyduje na dodawania go do paszy to po prostu go zasieję u siebie więc będę pewny co mam, ale i tak jeżeli będę siał jakieś strąki to wybór raczej padnie na groch bo dość dobra ziemia III i IV klasa a do tego rędzina a z tego co mówią opracowania łubin takiej ziemi nie lubi.
  6. Łubin gorzki jako pasza? Z tego co czytałem to słaba opcja jeśli chodzi o karmienie zwierząt, czy nioski stanowią jakiś wyjątek?
  7. Ziarna nie rozdrabniam na pył, tylko tak, żeby je "przetrącić", a kury mają też dostępne całe ziarna pszenicy. Które składniki można ograniczyć jeżeli kury mają dostęp do wybiegu? podejrzewam, że źródło białka bo larwy itp. a czy coś jeszcze? No właśnie, zależałoby mi na tym żeby ją wyeliminować, w opracowaniach które czytałem jest mowa, żeby udział łubinu czy grochu był maksymalnie 10-15% i tutaj jest pytanie czy taka ilość zawartego w nich białka wystarczy biorąc pod uwagę, że kury mają dostęp do wybiegu?
  8. Witam, mam trochę kur niosek i do tej pory karmiłem je zwykłą pełnoporcjówką, ale że ostatnimi czasy ceny gotowych pasz galopują w górę zastanawiam się nad samodzielnym przygotowywaniem paszy i znalazłem np. taki: KONCENTRAT NIOSKA DJ 10% KOLOR HENDRIX dla, którego zalecane proporcje wyglądają następująco: Pszenica 48% Kukurydza 20% Śruta sojowa 12% Kreda 10% Koncentrat 10% I tutaj rodzi się kilka pytań: - czy taki koncentrat będzie odpowiedni dla przydomowej hodowli kilkudziesięciu/kilkuset niosek? - czy powyższe proporcje są odpowiednie, bo czytałem gdzieś, że do paszy dodaje się też olej w ilości około 2% - czy barwniki zawarte w koncentratach mocno wpływają na kolor żółtka? (nie chciałbym, żeby surowe żółtka miały aż pomarańczowy kolor jak te w sklepie, a później np. ciasto jest niemal białe) - czy śrutę sojową można w całości lub części zastąpić np. grochem czy łubinem bądź mieszanką tychże roślin? - czy np. w przypadku braku kukurydzy można zastosować tylko pszenicę i jakie mogą być tego skutki? - Jakie inne koncentraty stosujecie i moglibyście polecić?
  9. Witam, mam kilka pytań odnośnie uprawy fasolki szparagowej i kopru 1. Jaki nawóz i w jakich dawkach stosujecie przy uprawie fasolki, oczywiście orientacyjne wartości na średnią klasę gleby? 2. Jaka odmiana kopru według was byłaby najlepsza do uprawy niemal wyłącznie do kiszenia ogórków ?
×
×
  • Create New...