Jump to content

Recommended Posts

Posted

Sprawdź co jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli jest zabudowa zagrodowa i spełnisz wymogi odległości to możesz budować. 1500 m na chlewnię to trochę mało.

Pozwolenia na budowę nie wymaga między innymi budowa:

1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

B) płyt do składowania obornika,

c) szczelnych zbiorników na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m3 ,

d) naziemnych silosów na materiały sypkie o pojemności do 30 m3 i wysokości nie większej niż 4,50 m.

Pamiętaj, że budynek inwentarski lub budynek gospodarczy ze ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi nie mogą być sytuowane w odległości mniejszej ni 8 m od ściany istniejącego budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego albo budynku użyteczności publicznej, dla których wydano decyzję o pozwoleniu na

budowę na sąsiedniej działce.

 

 

Posted
Rozumiem, że działka ma kilka lub kilkanaście arów. Możesz tak robić aż "uczynny" sąsiad uprzejmie doniesie do nadzoru budowlanego i wtedy kłopot. Jeżeli masz grunty inne powyżej 1 ha i na tej działce w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest przewidziana zabudowa zagrodowa to oczywiście możesz tam wybudować zagrodę. Jeżeli tego 1 ha nie posiadasz to też jako dział specjalny produkcji rolnej. Zwykła działka jest moim zdaniem zbyt mała aby zachować odległości, a o zgodę sąsiadów dla zmniejszenia niektórych odległości nie jest łatwo. Ponadto dochodzi Ci płyta obornikowa, zbiornik na gnojowicę.
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...