Jump to content

Recommended Posts

Posted

ja kupiłem claasa dominatora 76 za 46tys.


wiesz teraz możesz miec trudności z kupnem dobrego kombajna,ponieważ euro poszło w gurę a wszystko jest sprowadzane,ja kupiłem w grudniu gościu mi ściągnął

Posted

jezeli chodzi o kombajny to jezeli zamierzasz kupic jakeigos za granica to nei polecam euro poszło w góre i za kombajn zapłacisz kosmiczna cene. raczej w polsce zastanó sie nad kupnem słyszałem ze teraz duzo rolników konczy z gospodarka i sprzedaja sprzeta rolnicze.


no i za 50tysiecy nei kupisz dobrego kombajnu zbozowego chyba juz ze sporym przebiegiem i duzym zuzyciem za dobry kombajna nawet przechodzony trzeba dac min. 80 tysiecy

Posted

nie kupuj od rolnika w polsce,nieobrażam nikogo ale jak ktoś sprzedaje to już złom,mi gościu ściągnął z małopolski,no ale zgadzam się z wypowiedzią kolegi rolnik570,


zwłaszcza ile euro teraz stoi

Posted

a skąd wiesz, że w kwietniu euro będzie tańsze?? nawet jakby to na pewno będzie kosztowało ponad 4 zł. Więc ciężko będzie znaleźć coś za 50 tyś. ale nie mówię że się nie znajdzie :)

No ale dalej nie wiemy na ilu ha ma pracować. Ja bym radził coś z tych dwóch marek Claas lub John Deere chociaż nie wiem jakby było u Ciebie z częściami to tych kombajnów.

Posted

Jak na 20 ha to możesz sobie sprowadzić dominatora 85..wystarczający jest jak dla Ciebie.

A co do polskich rolników to od niektórych można kupić bo niektórzy na prawdę dbają o swój sprzęt..ale powtarzam to tylko niektórzy.

Posted

widze że niekturzy chwalą klasy i dzondirki, otwórzcie klapy i spójrzcie ile tam pasów i przekładni a każda przekładnia zwiększa awaryjnośc, spójrzcie jak są to mało doskonałe maszyny - nawet niepotrafili wywarzy ich(efekt skaczącej dupy na pełnych obrotach) nawetjakie cienkie blachy mają, albo skrzynie biegów to era kamienia łupanego, napęd hydtostatyczny zwiększa wydajnośc pracy, spójżcie ile te kombajny palą, ile kosztują części dzięki logo .

do 50 tys zł kupic można deutz fahr 1300H, 1322H, 1600H, 1620H, 1630H TO MA KLIME HYDROSTAT CZUJNIKI STRAT ITP

Posted

Widzę że chyba nie miałeś do czynienia z Claasem..po czym to stwierdziłem??bo pisząc takie głupoty że to są mało doskonałe maszyny,cienkie blachy itp. to już można stwierdzić że masz zero pojęcia o nich.

Dla twojej wiadomości to Classy też są na hydrostacie, też mają klimę też mają czujnik strat :)

Posted
wiesz może i deutz fahr jest dobry.nie wiem bo nim nie robiłem.ale nie sodze żeby deutz nie było przekładni ani pasów.ja w swojej 85 mam pół automat i to jest tez dobre rozwiązanie.a hydrostat jest dobry jak działa, jak to jest kombajn młody.ale jak sie zepsuje to troszkę kasy kosztuje czasami tyle samo co cała maszyna.
Posted
ale dyskusja i chwalenie cudzego a swoje nie znacie jak sie dba to i sie pracuje i nasz bizon jest bardzo dobry mam rekorda na 25 ha i smiga bez problemu i awarii prawie wogole a jak cos nawali to mozna latwo i bardzo tanio naprawic czesci dostepne od reki wszedzie
Posted
bizon nie jest złym kombajnem ale na małe powierzchnie zaletą jego jest żczęści są tanie, ale patrząc na maszyny w podobnym wieku to era kamienia łupanego, ja równierz wierzyłem w bizona i kosiłem nim 150 ha rocznie we własnym gospodarso niemogłem pozwoli se na przestoje wtwie, trzabyło robic powarzny przegląd przed żniwami a i tak coś się popsuło czy urwało i wtedy zwątpiłem, ale powtarzam to jest nie głupie rozwiązanie na małe gospodarsta. przśle wam chłopaki pare zdjęc kombajnów z lat80 tych i spojrzycie o co mi chodzi, są tam takie rozwiązania krówe pomogły obnirzy iloś przekładni i pasów do minimum u mnie w okolicy chodzą 4 takie maszyny i my sezon robimy bez awarji praktycznie, te kombajny mają małą skłonnośc do zapychania i są to stare maszyny a ja mą1600 kosze 30 ha pszenicy a kuzyn1300 kosi20 ha dziennie, a jeżeli mówimy o napędzch chydrostatycznych to śą mniej awaryjne iż mają mniej el roboczych od skrzyni biegów gdzie jest wiele łożysk wałków i sprzęgło pozdro
Posted

No tu się zgodzę z czarus1614...że bizony są dobre na małe powierzchnie i że są daleko za maszynami zachodnimi.

A co do hydrostatu to też jestem przekonany, że jest lepszy od mechanicznej...to może napiszę wady i zalety hydrostatu a więc tak:

zalety:

-bezstopniowa regulacja prędkości ruchu roboczego cięgna

-bezstopniowa zmiana regulacji kierunku obrotów

-spokojny i płynny ruch cięgna

-prostota i niezawodność zabezpieczeń przed przeciążeniem

-duża wartość momentu przy małej prędkości obrotowej

wady:

-zasilanie cieczą trudnopalną

-duże koszty wykonania,konserwacji i napraw

-układ zasilający (silnik asynchroniczny +pompa,przewody,zawory,filtry,chłodnice,zbiorniki)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...