Jump to content

Recommended Posts

Posted

Dział specjalny produkcji rolnej. Działami specjalnymi produkcji rolnej są :

- uprawy w szklarniach (powyżej 25 m2 powierzchni) i ogrzewanych tunelach foliowych (powyżej 50 m2 powierzchni),

- uprawy grzybów i ich grzybni (powyżej 25 m2 powierzchni uprawowej),

- uprawy roślin ?in vitro? (powyżej 1 m2 powierzchni półek),

- fermowa hodowla i chów drobiu rzeźnego (powyżej 100 sztuk) i nieśnego (powyżej 80 sztuk),

- wylęgarnie drobiu (bez względu na liczbę),

- hodowla i chów zwierząt futerkowych (powyżej 50 samic stada podstawowego w przypadku nutrii i królików i powyżej 1 samicy stada podstawowego w przypadku lisów, jenotów, norek, tchórzofretek i szynszyli) i laboratoryjnych (bez względu na liczbę),

- hodowla dżdżownic (powyżej 1 m2 powierzchni łoża hodowlanego),

- hodowla entomofagów (powyżej 1 m2 powierzchni upraw roślin żywicielskich),

- hodowla jedwabników (powyżej 1 dm3 kokonów),

- prowadzenie pasiek (powyżej 80 rodzin),

- hodowla i chów poza gospodarstwem rolnym następujących zwierząt: psów rasowych, kotów rasowych, koni, ryb akwariowych powyżej 700 dm3 objętości akwarium, obliczonej według wewnętrznych długości krawędzi, owiec ? powyżej 10 sztuk, świni ? powyżej 50 sztuk, bydła i cieląt ? powyżej 10 sztuk, krów ? powyżej 5 sztuk.

W przypadku bydła dział specjalny jest wtedy gdy utrzymywana jest przez okres co najmniej 2 miesięcy.

Do zarejestrowania siedziby stada nie jest potrzebne gospodarstwo, nawet nie jest potrzebny urzędowy adres tej siedziby. Jeżeli nie jest w gminie lub mieście nadany numer nieruchomości adres podaje się opisowo. Wniosek do ARiMR i rejestrują.

Posted
Jest potrzebny nr gospodarstwa i nr siedziby stada. Niema żadnych przeszkód do nadania numeru gospodarstwa nawet wtedy gdy nie masz ziemi nawet w doniczce. Bez rejestracji ze zwierząt co do których jest obowiązek rejestracji można hodować jedną świnię. Twój kuzyn musi złożyć najpierw wniosek o nadanie numeru gospodarstwa a potem numeru siedziby stada.
Posted

Poda opisowo. Wokół mnie jest takich kilka. W takich przypadkach podaje się nazwę wsi i np: "przy drodze młyńskiej", "za pasami", "za stacją PKP". Są to autentyczne adresy siedzib stada. Czasami podaje się ewidencyjny nr działki. Adres nie może być obowiązkowy z dwu powodów:

1. Adres dotyczy ludzi nie zwierząt.

2. Rolnik może mieć kilka siedzib stad i jest to częste rozwiązanie, jedną w miejscu swojego zamieszkania a drugą w polu gdzie nikt nie mieszka i niema adresu.

Tak naprawdę to miejsce położenia każdej siedziby stada podaje się opisowo, najczęściej posiłkuje się tu adresem zamieszkania osoby.

Posted
Rozumiem, że chodzi o budynek inwentarski. Jeżeli spełnisz wszystkie normy dotyczące odległości i będzie to zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub w wypadku jego braku ze "studium" to bez problemu. Jednak jeżeli jest tam zabudowa mieszkaniowa to możesz mieć problem po wprowadzeniu tzw. "dyrektywy zapachowej". Przemyśl, żebyś nie miał problemu. Nawet przy obecnych przepisach możesz mieć problem. Nawet jeżeli jest MPZP dla tej Twojej działki to sprawdź w "studium" czy jest to samo.
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...