Jump to content

Recommended Posts

Posted
od wielu lat jestem rolnikiem i szczerze powiedziawszy nikt mi nie powiedzial że mam dokładnie i skrupulatnie prowadzić zeszyt upraw, szczerze powiedziawszy nie wiem jak się za to zabrać i co tam wpisać. prosze o pomoc:idea:
Posted

Pewnie chodzi o rejestr zabiegów chemicznych środkami ochrony roślin. Użytkownicy gruntu rolnego lub np. magazynu gdzie prowadzone są zabiegi ochrony roślin, muszą prowadzić ewidencję chemicznych zabiegów ochrony roślin, która zawiera co najmniej:

nazwę rośliny, (produktu roślinnego lub przedmiotu w przypadku np. magazynów),

powierzchnie uprawy roślin lub magazynu,

powierzchnie, na których są wykonywane zabiegi ochrony roślin

termin ich wykonywania,

nazwy zastosowanych środków ochrony roślin

dawka,

przyczyny zastosowania środków ochrony roślin.

Ewidencja powinna być przechowywana co najmniej przez okres 3 lat od dnia wykonania zabiegu ochrony roślin.

Posted
Powiem ci że nie jesteś pierwszy, u nas ze świeczką można szukać tych co prowadzą takie zeszyty ;) jeszcze tak do 10, 20 ha da się to ogarnąć ale jak więcej to już trochę pracy nad tym jest, a to tylko jeden zeszyt... w takim wypadku przydała by się jakaś księgowa ;D
Posted
Potwierdzam wypowiedź Przemka ale jak sie to dobrze i czytelnie zorgnizuje to jest duuużo łatwiej. Jako rolnicy pewnie sami wiecie że lepiej mieć zawsze wszystko na miejscu i pod ręką ;-).
Posted
Tak wszyscy rolnicy mają obowiązek prowadzenia EWIDENCJI ZABIEGÓW ŚRODKAMI OCHRONY ROŚLIN:) Każda uprawa czytaj pole musi mieć oddzielną kartę prowadzenia ewidencji. Prowadzę gospodarstwo ponad 1100ha prowadzę 63 karty ewidencji. Więc jest co robić:) Jeśli macie problem z czymkolwiek to piszcie na prywatę:)
Posted
Asia dobrze miec taką osobę pod jak Ty ;D na pewno sporo osób skorzysta z twojej pomocy ;) niestety prowadzenie takiego zeszytu dla wielu jest problemem i dobrze miec taką osobę która rozwiąże nam przykładowe problemy ;) pozdrawiam
Posted

@patrycha1429 tu masz taki bardzo uproszczony wzór:

*1) nazwę rośliny, produktu roślinnego lub przedmiotu;

 

2) powierzchnie uprawy roślin lub obiektów magazynowych;

 

3) powierzchnie, na których są wykonywane zabiegi ochrony roślin oraz terminy ich wykonywania;

 

4) nazwy zastosowanych środków ochrony roślin i ich dawki;

 

5) przyczyny zastosowania środków ochrony roślin.

 

* Ewidencja powinna być przechowywana co najmniej przez okres 2 lat od dnia wykonania zabiegu ochrony roślin. (dla potrzeb PIORiN, ale dla ARMiR już 5 lat....)

Posted
zeszyt chemizacyjny mają obowiązek prowadzić wszyscy rolnicy, dostaje się jego wzór np na szkoleniu chemizacyjnym albo samemu rozrysować kolumny tak jak podają koledzy wyżej, natomiast zeszyt upraw czyli co, gdzie i kiedy się posiało i zebrało to już zależy od programów arimr, do rolnośrodowiskowego trzeba dostae się go co rok od arimr. do onw jpo upo tylko chemizacja, nie chce wprowadzić w błąd ale chyba dopiero od tego roku zeszyt chemizacji jest obowiązkowy dla wszystkich rolników.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...