Jump to content

Recommended Posts

Posted
Ogladałem na kilku portalach rolniczych zdjęcia konstrukcji stalowej cztero metrowej wiaty - hali .Wiata ma 10m szerokości ,20m długości i 5m wysokości w najwyższym punkcie przęsła .Można ja pokryć blacha falista ocynkowana lub zwyczajnie przykryć plandeką .Nie wymaga stałego fundamentu , można ja mocować do klocków betonowych .Proszę o opinię czy to nadaje się do wyżej wymienionego celu ? Zdjęcia można zobaczyć w ogłoszeniach miedzy innymi w Agrotrader i innych portalach rolniczych .
Posted
Ja z taka wiatą na maszyny to bym wogóle tego nie rozważał. Sam kiedyś o takiej lekkiej wiatce myślałem. Ale jak zobaczyłem na żywo jak to jest wykonane to sobie darowałem. To jest dobre żeby sobie na kilka dni rozłożyć. Pomyśl jakie opory wiatru i śniegu musi wytrzymać taka budowla. Jak tego nie przytwierdzisz do podłoża fest to ci to wiattr zabierze. Nie wiem pewnie wiat namiotowych jest dużo lepsze i gorsze ale ja bym pomyślał za czymś stałym na lata.
Posted
Taka wiata z konstrukcją lekkiego przęsła, to najbardziej odpowiednia metoda stawiania wiaty. Nie wymaga zalewania posadzki a jedynie punktowych fundamentów 50x50 x70 cm. Prędzej wiatr porwie blachę niż całą konstrukcję. na allegro można obejrzeć taką wiatkę w całkiem dobrym stanie zresztą to widać na fotkach. Przyszłością budownictwa jest właśnie budowanie w oparciu o lekkie konstrukcje metalowe. Weźmy na przykład moment, w którym nasza wiata lub hala nie spełnia naszych oczekiwań i chcielibyśmy ją sprzedać. Budowana z tradycyjnych materiałów, czyli bloczków , cegły itp. wymaga wyburzenia i praktycznie zostaje nam gruz, z którym nie wiadomo co zrobić. Konstrukcję stalową możemy w całości zdemontować i sprzedać. Po odnowieniu posłuży jeszcze nawet kilkanaście lat. Poza tym można ją jeszcze modyfikować w dopuszczalnych granicach. taka jest właśnie różnica między tradycyjnym budownictwem a nowoczesnym.
Posted
Trzeba zrobić punktowe fundamenty bo w przeciwnym razie przy pierwszej lepszej burzy wiata odleci, ja mam zrobiony taki dośc duży blaszak na ciągnik na drewnianej konstrukcji z fundamentem punktowym i stoi z 6 lat albo i dłużej bez żadnych problemów, tylko ma przesuwane drzwi które już raz były przerabiane.
Posted
Całej wiaty Ci wiatr nie zabierze :) ale dach to już tak, u wujka była wiata zrobiona na 2 konie i na siano. ściany były zrobione z płyty wodoodpornej a dach normalnie z trapezówki to raz była burza z dość silnym wiatrem to dach odleciał ok. 1 kilometr od tej wiaty.Taka konstrukcja się nie przewróci, fundamentu z ziemi nie wyrwie, solidnej konstrukcji nie pognie i nie połamie ale blache bez problemu pozrywa
Posted

Ja przymeirzam się do budowy wiaty, ale będzie to normalny budynek na solidnym fundamencie, ściany z pustaka szlakowego, do tego konstrukcja dachu metalowa (dwuspadowy) a okrycie dachowe jeszcze nie wiem a;e pewnie płyta obornicka ;)

Najdroższy będzie dach, reszta to pikuś. Budynek będzie miał 14x25 metrów.

  • 1 month later...
Posted
ja też będę stawiał taką wiatę ale łączoną pod kątem, 25m x 9m + 30m x 8m, dach na pewno dwuspadowy chodzi o śnieg :) materiał to będzie pustak szlakowy ponieważ mam na stanie, ale połowę będę musiał dokupić np hadykówkę
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Posted

Potrzebna mi jest wiata na płody rolne i maszyny. wymieryhali to ok. 11X20m. Chiałabym się dowiedziec jaki mniej wiecej koszty poniosę? Proszę o namiary na dobra firme, która by mi to wykonała razem zposadzką i fundamentami.


Czy ktoś może budował taka wiatę na dofinansowanie z wniosku UE?

  • 3 weeks later...
Posted

Potrzebna mi jest wiata na płody rolne i maszyny. wymieryhali to ok. 11X20m. Chiałabym się dowiedziec jaki mniej wiecej koszty poniosę? Proszę o namiary na dobra firme' date=' która by mi to wykonała razem zposadzką i fundamentami.[hr']

Czy ktoś może budował taka wiatę na dofinansowanie z wniosku UE?

 

Zadzwoń to odpowiem na wszystkie pytania i doradzę 515853282

 


Czy komuś potrzebna wiata a raczej konstrukcja wiaty na kombajn?


wymiary to: 4,5 x 6 x 10 m

  • 3 months later...
  • 3 months later...
Posted
plusy to min, szybkość budowy, mnóstwo miejsca na maszyny, lekkość konstrukcji, jeżeli jest zabezpieczona fundamentami pod słupy i skręcone to wytrzyma,
Posted

dominisia220194@o2.pl

Jeżeli jesteś dalej zainteresowana halą namiotową na swoje płody rolne to polecam ci firmę Das Company. U mnie stawiali taką o wymiarach 8x20m. Hala stoi już 2 sezon i nic się z nią nie dzieje, jednym słowem zdała egzamin. Dokładnie taką wybrałam jak w linku. Firma przyjechała, zamontowała. Nic mnie nie interesowało.


kropacz napisał " Ja z taka wiatą na maszyny to bym wogóle tego nie rozważał. Sam kiedyś o takiej lekkiej wiatce myślałem. Ale jak zobaczyłem na żywo jak to jest wykonane to sobie darowałem. To jest dobre żeby sobie na kilka dni rozłożyć. Pomyśl jakie opory wiatru i śniegu musi wytrzymać taka budowla. Jak tego nie przytwierdzisz do podłoża fest to ci to wiattr zabierze. Nie wiem pewnie wiat namiotowych jest dużo lepsze i gorsze ale ja bym pomyślał za czymś stałym na lata."

 

Wiesz raczej nie zgodzę się z tobą bo hala o wymiarach 8x20m wykonana z rur waży średnio między 700 a 800kg więc raczej nie ma mowy aby takie coś odleciało. Prędzej można się spodziewać ,że podczas wichury byłaby możliwość podarcia poszycia. Jednak poszycie hali jakie ja kupiłam i jest do niej link powyżej wykonane jest z materiału takiego jak plandeki w tirach. Sami wiecie że takie poszycie musi być bardzo wytrzymałe.

Tak jak już pisałam, u mnie stoi 2 sezon i żadnych problemów nie było. Oby tak dalej.

  • 1 year later...
Posted

Ogladałem na kilku portalach rolniczych zdjęcia konstrukcji stalowej cztero metrowej wiaty - hali .Wiata ma 10m szerokości ,20m długości i 5m wysokości w najwyższym punkcie przęsła .Można ja pokryć blacha falista ocynkowana lub zwyczajnie przykryć plandeką .Nie wymaga stałego fundamentu , można ja mocować do klocków betonowych .Proszę o opinię czy to nadaje się do wyżej wymienionego celu ? Zdjęcia można zobaczyć w ogłoszeniach miedzy innymi w Agrotrader i innych portalach rolniczych .

 

Tylko postawienie hali (niezależnie czy namiotowa czy blaszana) na fundamentach może zagwarnatować jej bezpieczeństwo.

 

Nasze hale - Hale Strukturalne - postawione na fundamentach wytrzymują nawet najsilniejsze wiatry jakie występują w Polsce oraz opady śniegu bez konieczności odśnieżania poszycia. Uważamy, że dodatkowe formalności oraz koszty na początku stawiania hali zwracają sie w trakcie jej dlugoletniego użytkowania w postaci wytrzymałego obiektu (gwarancja 20 lat na poszycie oraz 50 lat na konstrukcję) oraz pełenego bezpieczeństwa zarówno dla Ciebie, Twoich współpracowników jak i zwierząt oraz maszyn.

 

Hale strukturalne idealnie sprawdzają się jako zadaszenia dla maszyn, obiekty hodowlane lub magazyny płodów rolnych.

Posted

he,he 700-800kg to nie porwie :) bez konkretnego fundamentu to i 10 ton nie gwarantuje pewności wytrzymałości konstrukcji....

Sam wiatr nie jest tak destrukcyjny do niszczenia poszycia czy konstrukcji. Destrukcyjny jest moment zawirowania wiatru który powoduje różnice ciśnień pod powłoką i nad nią. Chwilowy spadek ciśnienia nad powłoką powoduje wzrost pod nią i działa siła unoszenia, a jeśli dojdzie do rozszczelnienia to wtedy podmuch wiatru robi swoje. Widzimy tylko wiejący wiatr, a nie zdajemy sobie sprawy z różnic ciśnień podczas porwistego wiatru.

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...