Jump to content

Recommended Posts

Posted

Witam

Posiadam silnik samochodowy ok.70 km i nie wiem co z nim zrobić. wpadłem na pomysł żeby zbudować swoją ładowarke. Mam potrzebne do budowy siłowniki, pompe olejowo, silnik, skrzynie biegów, rozdzielacz, ale nie mam materiału do budowy tej ładowarki, drugiej skrzyni i mostów. Planowałem dać do niej mosty do STARA lub MANA skrętne. Jakie materiały polecacie do budowy i ile by to wyniosło bez tych elementów które posiadam. Ładowarka ma być do codziennych prac np. do wożenia bel, kiszonki, do wywożenia obornika.

Ma wyglądać podobnie:

post-2972-14224791726788_thumb.jpg

Posted
To ile to wzniesie to sam sobie policz, musisz tylko pomyśleć co chcesz dokupić i za ile. Ja Ci nie polecam robienia takiego sprzętu, bo z tym sporo prolemów będziesz miał. Znajomy co ma kurniki parę lat temu też chciał zaoszczędzić i zrobił coś podobnego (wtedy ładowarki przegubowe i teleskopowe niebyły tak rozpowszechnione i tanie). Wstawił tam silnik od Żuka i budował na bazie częsci z wielu maszyn. Ta ładowarka paliła mu piekielnie dużo i ciągle się psuła, chyba już nawet jej nie ma teraz. Pozdrawiam :)
Posted

Ale ja tylko pytam o wasze zdanie i z czego by ktoś budował na moim miejscu, a ja bym budował z dobrych i sprawdzonych części

a co tego silnika to on mało pali, i mam do niego kompletny gaz to by wyszło bardzo tanio jeżdzić :)

 

Posted
Witam do budowy takiego wynalazku najlepsze bylo by podwozie od uaza napęd 4x4,ewentualnie oś od stara napędzana z przodu a tylne kola skrętne do tego tura od np. c330 zarzucić lub jak umiesz sam zrobić to coś w tym rodzaju.koszt myślę że jakieś 3-4 tyś powinno wystarczyć
  • 3 weeks later...
  • 3 years later...
Posted
Odkopię temat gdyż chciałbym się dowiedzieć jakiej marki ładowarki teleskopowe cieszą się aktualnie największym uznaniem. Jeśli ktoś ma jakieś wyrobione zdanie to chciałbym czegoś sie dowiedzieć o zaletach i minusach różnych marek.

Rozważam czy warto kupować sprzęt nowy czy może jednak zastanowić się nad czymś używanym. Sprzęt ma służyć w rolnictwie i powinien być odporny na ciężkie warunki pracy. 

 

Fajnie gdyby też serwis i obsługa były profesjonalne i tanie.

 

Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami, kilkoma firmami. Między innymi nad RTH-5.18 firmy Magnith:

 


 

Macie jakieś doświadczenia związane z tym modelem? Ewentualnie z tą firmą bądź polecacie jakiś zbliżony model do tego?

Posted

Kolego od samoróbek, jeśli masz dobry warsztat a w nim dobrą tokarnię, solidna wiertarkę stołową no i palnik acetylenowo tlenowy oraz możliwość zakupu dobrej stali, blachy z atestem to możesz spróbować. Robiłem tura od podstaw z nowych materiałów a wyniósł o 3 tyś więcej od gotowego.

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Posted

Nie do końca rozumiem,bo piszesz o samoróbce,nie chcesz kupna nowej dla siebie i na samym końcu decydujesz się na wynajem? Czy to się opłacało? Jestem ciekaw jak kształtują sie koszty,jeżeli możesz to podaj szczegóły.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...