Jump to content

Recommended Posts

Posted
Nie koniecznie można zamknąć bo to co jest napisane poniżej to całkowita bzdura i śmieszna informacja :D, bo nawet wg. GUS cena ziemi w Wielkopolsce to ok. 35 tyś zł/ha i tendencja jest wzrostowa. Po drugie nawet na chłopski rozum to w Wielkopolsce są największe gospodarstwa w kraju, w dodatku Niemcy cały czas tam grasują i chcą coś kupić. Tam ziemia jest najdroższa w kraju i jest wielu kupców więc tak niskich cen jak pisze Paweł być po prostu nie może. Pozdrawiam :)
Posted

We Francji to cena akurat. Średnia 5090 EURO/ha. W Niemczech przy granicy z Francją 17960 EURO/ha. Zaproponowałem wprowadzenie przepisów analogicznych jak we Francji kształtujących ceny ziemi, jednak zostałem przez niektórych totalnie skrytykowany. Czy powinienem się wycofać z projektu? Czy cena ziemi powinna pozostać barierą powiększenia gospodarstw, czy może ziemia powinna stać się "elastycznym" czynnikiem produkcji? Pozdrawiam!

P.s.

Opis proponowanych przeze mnie zmian w wątku Obrót ziemią rolną - zmiany

http://www.rolnik-forum.pl/Thread-obrót-ziemią-rolną-zmiany

Posted

Wojtku i tu się z tobą nie zgodzę. U mnie bo popytałem paru gospodarzy 6klasa i 5 klasa to ceny rzędu 10-20 tys

Wiadomo że 1 i druga klasa to ceny rzędu 50-60 tys.

Więc niekoniecznie musisz mnie oskarżać że piszę nieprawdę.

Posted

No to Twój post powinien wyglądać mniej więcej tak "15-60tys;d Pozdrawiam", a nie wypisujesz że hektar ziemi w Wielkopolsce można kupić za 20 tyś. W dodatku ziemi 5-6 klasy żaden rolnik nie chce kupować bo tam urośnie najwyżej żyto, a przy idelanych warunkach owies. Takie działki sa najlepsze pod zabudowę, a jeśli uda kupić Ci się działkę budowlaną o powierzchni 1ha za jedyne 20 tyś złotych to masz szanse na zrobienie świetnego interesu. :D Nikt ziemią tej klasy nie obraca bo to na dłuższą mete bez sensu. Dobra czas skończyć ten wykład bo z pewnością nic do Ciebie nie tafi...

 

We Francji to cena akurat. Średnia 5090 EURO/ha. W Niemczech przy granicy z Francją 17960 EURO/ha. Zaproponowałem wprowadzenie przepisów analogicznych jak we Francji kształtujących ceny ziemi' date=' jednak zostałem przez niektórych totalnie skrytykowany. Czy powinienem się wycofać z projektu? Czy cena ziemi powinna pozostać barierą powiększenia gospodarstw, czy może ziemia powinna stać się "elastycznym" czynnikiem produkcji? Pozdrawiam!

P.s.

Opis proponowanych przeze mnie zmian w wątku Obrót ziemią rolną - zmiany

http://www.rolnik-forum.pl/Thread-obrót-ziemią-rolną-zmiany

[/quote']

 

Grzesiek ten projekt jest bardzo dobry i ma sens. Jeśli będzie dalej tak jak jest to zachodnia część Polski zostanie wykupiona przez Niemców. Przyjedzie milioner nowym Mercedesem, wyłoży grubą kasę i przebije zwykłego rolnika co z gospodarstwa nigdy nie zarobi tyle by go przepłacić. Po mojemu w Polsce źle działa ta administracja rolnicza bo daje pomoc dla gospodarza co ma 300 ha, on dostaje fortunę dopłat to jeszcze dotacje na wszystko. Jeśli ktoś ma już takie gospodarstwo to myślę że powinien mieć tak duze zyski że zarobi na wszystko. Powinny być wspierane gospodarstwa które stoją w miejscu (ta ziemia powinna być w pierwokupie właśnie dla nich), taki gospodarz co ma 30ha to wyżyje z tego, ale fortuny się nie dorobi i jemu należy się pomoc by mógł stworzyć takie gospodarstwo żeby i dzieci miały z tego pożytek. I co najważniejsze prawo nie powinno pomagac zakładac nowych gospodarstw bo to tylko szkoda dla tych co gospodarzą od wielu lat. Może trochę odbiegłem od Twojego projektu, ale sens pozostaje ten sam bo przecież w rolnictwie najważniejsza jest ziemia i to żeby każdy mógł ją nabyć jest priorytetem. Pozdrawiam i szczerze kibicuje Twojemu projektowi :)

Posted
Ale to jest bez sensu bo to znaczyłoby że ta ziemia byłaby prawie jak za darmo... U nas nikt takiej ziemi nie sprzedaje bo wszystko leży ugorem i nikt się tym nie intersuje, ale jak już ktoś sprzedaje to drożej bo jeśli hektar kosztowałby 20tyś to 10a kosztowałoby jedyne 2 tyś a 1 ar 200zł. Na logikę to biorąc to nie są ceny na dzisiejsze czasy, gdyby ziemia byłaby po takich śmiesznych kwotach to byłaby kupowana w locie...
Posted

Ja ciebie rozumiem ale po co się spierasz ze mną o to skoro ja Napisałem Temu co pytał tak jak mi sąsiad powiedział, że

za tyle by chciał sprzedać. Gdyby już chciał się pozbyć.

I u mnie po tyle ziemie chodzą te najgorszej klasy bo wiadomo te najlepszej to i po 70tyszł.

Ale skoro autor tematu zadał pytanie po ile chodzą w Wielkopolsce ziemie 6 i 5 klasy to napisałem że 20 tys.

Więc nie wiem dlaczego się spierasz i jeszcze twierdzisz że piszę bzdury bo tym mnie obrażasz

Posted

Sa pola 6 klasy o areale nie większym niż 1 ha gdzie można by wynegocjować

Taka cenę powiedzmy 20 tys ale raz ze to kiepska ziemia a czasem i do tego

Odległość czynią takie pole nieatrakcyjne dlatego takie ceny Znowu można

Kupić od ANR pole w takich cenach ale w moich stronach do 60 km

Brak takiej ziemi i do tego są to kawałki po 100 ha i więcej

I nie stać każdego na taki areał myślałem tu sprzedać gospodarstwo

I kupić gdzieś gdzie nie ma głodu ziemi ale kto wyłoży. Tyle kasy na ziemię i budynki żeby to

Kupić

  • 2 weeks later...
Posted
Witam.Mam problem mam kupca na ziemię ogółem 4 ha( klasy 4,5,6 oraz w tym nieużytki ponad 1,5 ha) i propozycja oferty to 75 tyś za całość(4ha) ziemia w mazowieckim co zrobić moim zdaniem to cena zbyt niska ale może się nie znam.Proszę o pomoc z góry dziękuję za odp.
Posted

arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednie-ceny-gruntow-wg-gus.html

 

Co kwartał aktualizowane. Podział na rejony i klasy.

 

Wielkopolskie: IIIb, IV średnio 36 923zł V, VI średnio 26 070zł

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...