Jump to content

Recommended Posts

Posted
Jęczmień to roślina górska z bardzo płytkim układem korzeniowym, najsłabszym wśród zbóż. Bronowanie jęczmienia zarówno jarego jak i ozimego przyniesie więcej szkód niż korzyści. W przypadku żyta zabieg bronowania ani nie pomaga ani nie szkodzi więc nie warto go stosować. Po bronowaniu nie może być przymrozków. Plusem bronowania jest także lepsze utrzymywanie wilgoci gdyż zmniejsza parowanie gleby. Pozdrawiam!
Posted
zgadzam się z kubusjettaII pszenicę sam bronuję, jest to mechaniczne zwalczanie chwastów i lepiej się ukorzenia, ale jęczmień czy też żyto to nie polecałbym
Posted

Teraz wiecie, że trzeba przy środkach ochrony roślin wykonywać pracę zgodnie z integrowaną ochroną roślin, gdzie najpierw trzeba wykorzystać wszystkie dostępne środki (płodozmian, własnie bronowanie, dla cierpliwych to śmieję się że motyka i w pole, a później dopiero chemia. To trzeba jakoś jeszcze udokumentować, że wykorzystaliśmy wszystkie inne metody no i byliśmy zmuszeni opryskać.

 

A tak na serio to na życie ewentualnie może jeszcze coś pomóc, jak po zimie na życie jest taka jakby pleść, i wtedy trzeba przerwać tą pleśń, by dostało się powietrze do gleby i odparować wilgoć, a tak przecież jak między cynkami przejdzie żyto to i przejdzie zielsko, a jak zniszczy zielsko to i zniszczy zboże, tak więc tak i tak nie dobrze.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...