Jump to content

Recommended Posts

Posted

znaczy centralne ogrzewanie z paleniskiem w domu ? Kominek ja postrzegam jako coś dodatkowego by cieszyć oko, budować klimat. Usiąść z rodziną przy kominku, pogadać itd. Kominek jako ogrzewanie domu to nieporozumienie.

Kolego z całym szacunkiem widzę ,że nie masz wiedzy na ten temat ,to nie krytykuj .Ten kominek wizualnie jest bardzo ładny i niczym się nie różni od tego o którym wspominasz .Zasobnik jest zabudowany .Taki kominek jest bardzo oszczędny .

Posted

Znam trzy osoby które zrobiły sobie CO od kominka z płaszczem wodnym. Po maksymalnie trzech latach wszyscy przerobili na standardowe. Po co robimy CO? Otóż po to aby nie palić w pomieszczeniu mieszkalnym. Moim zdaniem oprócz problemów z utrzymaniem czystości jest także bardziej niebezpieczny niż piec CO. Pozdrawiam!

Posted

Kolego rafaello, podważasz moją wiedze, a sam nie rozumiesz przesłania. Przeczytaj co napisał DG powyżej, właśnie to miałem na myśli. Do kominka powinien być specjalnie budowany komin, ktoś komu sie wydaje że wie wszystko w temacie i myśli że wstawi kominek do komina i zrobi z tego c.o. to mu współczuje. Wystarczy brak energii elektrycznej i jeszcze bezpieczeństwo, czystość.

Rozwiązanie do knajpy a nie budynku mieszkalnego....

Posted

Znam trzy osoby które zrobiły sobie CO od kominka z płaszczem wodnym. Po maksymalnie trzech latach wszyscy przerobili na standardowe. Po co robimy CO? Otóż po to aby nie palić w pomieszczeniu mieszkalnym. Moim zdaniem oprócz problemów z utrzymaniem czystości jest także bardziej niebezpieczny niż piec CO. Pozdrawiam!

Pewnie tak jest ,jak piszesz kolego .Technologia idzie do przodu ,to dlaczego ,ja mam się cofać .To jest kominek na pellet .Z tony pelletu jest może ze 2 kg popiołu .Trochę może nie w wątku ,lecz nawiązuję do tematu .Sporo osób swego czasu  namawiało mnie ,że mam kupić używany sprzęt do obróbki mojej ziemi .Zakupiłem nowy .Prawie każda maszyna ma komputer .Ciągnik jedzie sam po ulicy tylko gazu dodaje ,lub odejmuje .Z kominkiem na pellet będzie podobnie .

Każdy wybiera ,co komu pasuje .Pozdrawiam.

Posted

To o czym piszesz Kolego rafaello3, bez urazy, nie jest technologią lecz techniką. Technologia byłaby wtedy gdyby te komputery w jednej maszynie komunikowały się z komputerami w drugiej maszynie. U mnie na razie udało mi się połączyć odkurzacz i piec do CO. W planach kombajn i suszarnia.

Troszeczkę inaczej myślimy Kolego. Ty Kolego wyciągasz wniosek że z tony pelletu jest może 2 kg popiołu, ja się w tym czasie wyciągam wnioski co się dzieje z resztą popiołu bo w najlepszej klasie A jest go 0,7% czyli 7 kg w tonie. Pozdrawiam!

Posted

witam, tak myślałem Grzegorzu że nikt inny jak ty się dopatrzysz tego... może i się lekko machnąłem w co wątpię, mam podpiwniczony cały budynek, dwa piętra i antresolę po sam czubek dachu. Przeliczałem kiedyś do innych potrzeb...

Posted

To o czym piszesz Kolego rafaello3, bez urazy, nie jest technologią lecz techniką. Technologia byłaby wtedy gdyby te komputery w jednej maszynie komunikowały się z komputerami w drugiej maszynie. U mnie na razie udało mi się połączyć odkurzacz i piec do CO. W planach kombajn i suszarnia.

Troszeczkę inaczej myślimy Kolego. Ty Kolego wyciągasz wniosek że z tony pelletu jest może 2 kg popiołu, ja się w tym czasie wyciągam wnioski co się dzieje z resztą popiołu bo w najlepszej klasie A jest go 0,7% czyli 7 kg w tonie. Pozdrawiam!

Tak jest kolego w przypadku mojego opryskiwacza i ciągnika .Tak więc bez urazy ,ale jesteś w błędzie kolego .Opryskiwacz ma komputer i ciągnik też  .Sygnał z opryskiwacza jest wysyłany do ciągnika i ten dostosowuje obroty silnika i prędkość automatycznie do żądanej przez opryskiwacz .Kolega się śmieje ,że równie dobrze mogę czytać gazetę w czasie zabiegów opryskiwania .Co do tego kominka na pellet i popiołu ,to nie wiem ,gdzie jest część o którą pytasz. Pozdrawiam :-).

Posted

Z mojego punktu widzenia traktor jest wyposażony w kalkulator i opryskiwacz też. Jako informatyk widzę tam elementy komputera, ale jako rolnik już nie bo nie mogę na nich wykonać programu użytkownika. Zresztą dla mnie komputer jest tylko środowiskiem w którym działa program. To tak jak traktor. Przecież traktor nie orze, nie sieje ani nie kosi. Dostarcza jedynie energii pługowi, siewnikowi czy kosiarce. Każdy czujnik cyfrowy ma procesor, pamięć, interfejsy, ale żeby nazywać go komputerem. Nie mają systemu wspomagania decyzji gospodarza a jedynie wykonują zadane ustawienia. Gdyby te informacje zostały przesłane do narzędzia wspomagającego proces decyzyjny to można mówić o technologii. Tutaj informacja ulatuje bezpowrotnie, a urządzenia nie wyciągają wniosków i nawet nie sugerują decyzji gospodarzowi w następnych latach.

Jest trochę rozwiązań jednak na rynku ich nie ma. Powstają jako indywidualne projekty przez co są drogie. Powód jest banalny. Brak jest stosownych przepisów, jak np. w przypadku branży motoryzacyjnej normujących interfejsy i protokoły otwarte. Producenci używają własnych protokołów zamkniętych.

Przyznaję że jestem w błędzie, jednak, bez urazy Kolego, nie wyciągnę z tego wniosków i pozostanę w błędzie abym nie musiał zmieniać zawodu.

Jestem zaskoczony tym że nie wiesz gdzie jest reszta popiołu. Zawsze sprawdzam ile pieniędzy plonu czy czegoś innego powinienem mieć, a jak mi jakiejś części  tego co powinienem mieć brakuje to zawsze staram się ustalić co się stało z tą brakującą częścią.

Pozdrawiam!

Posted

A swoją drogą jeżeli traktor pracuje w polu to warto byłoby mieć wysłaną na domowy komputer informację ile zaorał, opryskał czy co tam robił, ile paliwa zużył, jakie było obciążenie silnika, jaki czas był efektywny itp. Teoretycznie te informacje są na złączu diagnostycznym i bez problemu mogłyby zostać wysłane na komputer domowy i posłużyć analizie kosztów produkcji czy optymalizacji kosztów paliwa, albo jakichś innych parametrów. Jest tylko jedno ale. Kupując traktor, samochód zresztą też, nie kupujesz tych danych! Producent traktora czy samochodu kasuje za możliwość udostępnienia protokołu przez co komputer diagnostyczny kosztuje zamiast 800 zł 30000 zł i więcej. Kasuje drugą opłatę licencyjną za użytkowanie takiego serwera przez co dodatkowo koszt podłączenia komputera diagnostycznego wzrasta wielokrotnie. Dane z traktora przy okazji i bez wiedzy użytkownika są wysyłane na serwer producenta i ten wie o użytkowniku wszystko aby dalej go "kroić". Każda część wykonawcza czy czujnik ma nr MAC (to nr producenta + nr urządzenia). Ale dlaczego ten nr jest wpisany na sztywno w kalkulator traktora? Przecież kupując jakiekolwiek urządzenie do komputera np. kartę sieciową ona też ma nr MAC, a użytkownik nawet o tym nie zdaje sobie sprawy bo jest przypisywany do tablicy ARP (to taki spis podłączonych urządzeń z którymi komputer się komunikuje). Ile razy wzrasta cena nawet najprostszego czujnika przez to że musi być numerowany MAC-iem producenta już nie będę pisał. Pozdrawiam!

Posted
kolego rafaello, ja tylko twierdzę że kominek w domu mieszkalnym jako ogrzewanie to porażka, jak również twierdzę że maszyny rolnicze upchane elektroniką to nie do końca takie szczęście.
Posted

Zastanawiamy się nad montażem kominka, Pytanie tylko, czy montaż kominka nie wpłynie negatywnie na ochronę pożarową. W końcu nie sztuka zapruszyć ogień. Zastanawiamy się w jaki sposób to zrobić, aby było bezpiecznie?

 

 

Na początku powinieneś pogadać z jakimś budowlańcem, który będzie to montował bo chyba sam tego nie bedziesz robił? No chyba, że sam będziesz robił. Kominek można obudować na kilka sposobów. Możesz użyć np płyt karton-gips, tylko takich które mają zwiększoną ochronę ppoż. Możesz też użyć innych materiałów np od Promat. Na http://oem.promattop.pl/pl-pl/productsmasz ich specyfikację oraz charakterystykę ppoż.

  • 3 months later...
Posted

Jeszcze ciepło, ale lada chwila rozpocznie się sezon grzewczy, więc ponawiam temat. Czy ktoś z was posiada zamontowany zawór tzw. trójdrożny? Mam piec na ekogroszek, zastanawiam się nad montażem tego zaworu jeszcze tego lata, przed sezonem grzewczym, w celu zredukowania ilości zużycia ekogroszku. Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat.?

Posted

Dokładnie, ale całe ciepło nie jest kierowane do grzejników więc tym samym nie spala aż tyle co normalnie by spalał przy nastawie temp. np na 65 stopni...

Czy ktoś posiada taki zawór, jakie opinie?

Posted

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy Ci Kolego chodzi o to że jak nie puścisz wody gorącej z pieca na kaloryfery to zaoszczędzisz na opale w stosunku do sytuacji gdy cała gorąca woda idzie na kaloryfery?

Zawór trójdrożny służy do tego aby góra i dół pieca miały podobną temperaturę w trakcie "rozruchu" i aby na ściankach pieca nie skraplała się para wodna. Stosuje się go w instalacjach gdzie logika pracy wymusza "rozruch" nawet kilka razy na dobę. Zapobiega także powstawaniu zmęczeń płaszcza pieca spowodowanego różnicami temperatur. Pozdrawiam!

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...