Jump to content

Recommended Posts

Posted

W blisko co czwartym domu w Polsce spożywa się miód raz w tygodniu, a aż 7% Polaków konsumuje go codziennie. Statystki są zadziwiające, jednakże miodu może wkrótce zabraknąć. Z roku na rok miodu jest coraz mniej, co spowodowane jest warunkami atmosferycznymi- ciepłą zimą oraz brzydką pogodą w czerwcu, a także warrozą- chorobą dziesiątkującą pszczele rodziny. Pszczelarstwo w ostatnich latach okazało się zajęciem trudnym i mniej dochodowym, co przełożyło się na spadek pszczelarzy w Polsce.

Jak sytuacja wygląda u Was- „wczoraj i dziś”?

  • 3 years later...
Posted
U mnie były pszczoły i pierwsze pół sezonu bardzo marnie, gość przyjechał po miód i musiał dokarmiać. Było w promieniu 1 km. 20 ha gryki i z 10 ha nawłoci. W drugiej połowie był pożytek ale mieszanka gryczano nawłociowa. Podobno lipy zakwitły wcześniej i krótko a później deszcze. Gość twierdzi że u mnie ma najmocniejsze roje , postawił 12 uli z 50 i 10 mateczników także było tego troche u mnie. Teraz u mnie zakwitł słonecznik po pszenicy która była po słoneczniku. Chyba w przyszłym roku na tym polu koło domu zasieje znowu słonecznik bo jest ładnie i pszczółki będą :)
  • 2 weeks later...
Posted

mam 2 ule na działce, a pszczół brak, 

za to w ostatnim czasie pojawiło się dużo gniazd szerszeni co też na pewno miało wpływ na zmniejszenie populacji pszczół 

  • 5 months later...
Posted

kolego, zastanów sie co piszesz, albo tego nie zrozumiesz....

Bo jak samopylne rośliny zeżerają pszczoły to tak jest, ale nie przejmój się, sprowadzą z zagranicy i dalej będą darmo harować.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...