Jump to content

Recommended Posts

Posted

tia, każdy producent to wie.... Mając dobrą ziemię II lub IIIa, IIIb o odpowiednim poziomie wody gruntowej możesz się pokusić na plony rzędu 8-12 ton pszenicy z ha, a i zapomniałem potrzebny jest jeszcze odpowiedni przebieg pogody, a tego nikt ci nie zagwarantuje.

Zaczynasz od odczynu ph i przedplonu, powiedzmy rzepak lub motylkowate. Trzymanie się terminów agrotechnicznych. Nawożenie znajdziesz w literatuże, ochrone również.

Posted

to start masz dobry, jeszcze odczyn ph. na południu optymalny ttermin siewu to koniec września w ilości wg. mtn. nawożenie pod korzeń to 120 kg fosforu, 180 potasu na ha. Odpowiednim jest polifoska 6 w dawce 600 kg. na ha. na wiosnę 250 saletry amonowej, a późnie 150 mocznika. oczywiście na ha. dalej nawożenie dolistne. fungicydy i insektycydy wg. wskazań na polu. pierwsze zabiegi nawet w jesieni w zależności od patogenów. Najlepiej wkręć się w jakąś firmę która robi experymenty i obserwacje w terenie.

Wszystkiego nieda się napisać.

Posted
Wielkie dzięki bardzo mi pomogłeś jeszcze chciałem się dowiedzieć czy fungicydy można mieszać z odżywkami i antywylegaczem a azotu roślina potrzebuje 27 kg na 1t tak i otem tylko policzyć ile trzeba kilo saletry i podzielić na 3 dawki
Posted
Kolego jest to skomikowany proces i wymaga doświadczenia, ja jestem przeciwny mieszaniu chemi, ale przy takiej intensyfikacji jes to nieuniknione. Nawiąż współpracę z konkretnym dealerem do spraw zaopatrzenia rolnictwa.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...