rolniczka_585 Posted June 26, 2018 Report Posted June 26, 2018 Są tu sadownicy? Kto sprzedaje wiśnie na skup? Wiecie może jak w tym roku ceny na skupach będą się klarować? Myślę że dwa tygodnie i wszystko u mnie będzie do oberwania. Zeszły rok jeśli chodzi o płacę za kg był rewelacyjny. Quote
ali Posted June 27, 2018 Report Posted June 27, 2018 nie wiem jak z ceną , bo mama tylko jedną wisienkę, wczoraj oberwana i dziś będę robił wino Quote
rolniczka_585 Posted June 27, 2018 Author Report Posted June 27, 2018 ja mam 80 drzewek więc trochę jest. Oddajemy na skup. Quote
rolniczka_585 Posted July 5, 2018 Author Report Posted July 5, 2018 u nas wiśnie 1,20 zł/kg na skupie. Cena w porównaniu z zeszłym rokiem 3 razy niższa. Quote
Vademecum Posted July 5, 2018 Report Posted July 5, 2018 1.2 zł na skupie a ile w tym koszt zbioru ? Quote
rolniczka_585 Posted July 5, 2018 Author Report Posted July 5, 2018 Koszt zbioru ciężko przeliczyć, ja mam 80 drzewek więc sami zrywamy. Ludzi nie opłaciłoby się nająć bo za 1,5 zł/koszyczek nikt nie przyjdzie. Za koszyczek wychodzi przychód wychodzi ok. 4,50 zł. Quote
rolniczka_585 Posted July 5, 2018 Author Report Posted July 5, 2018 porażka. Pomijam czas który jest włożony w pielęgnację drzewek która trwa cały rok. Quote
crazy333 Posted July 5, 2018 Report Posted July 5, 2018 No niestety w naszym kraju już nic się powoli nie opłaca uprawiać, nawet dla własnego zadowolenia.W ubiegłym roku sąsiadka wydała 30 zł na nasiona bobu. Kilka dni temu zerwała cały, gdzie może go było z 200 g Quote
rolniczka_585 Posted July 5, 2018 Author Report Posted July 5, 2018 Malina też w zupełności nieopłacalna w tym roku. Podobno dużo tańsza produkcji na Ukrainie stąd niższe ceny u nas. Quote
crazy333 Posted July 7, 2018 Report Posted July 7, 2018 Truskawka też importowana taka łądna duża, ale niestety smaku to ona nie ma... Quote
Vademecum Posted July 8, 2018 Report Posted July 8, 2018 na wschodzie tańszy pracownik to i produkt tańszy Quote
rolniczka_585 Posted July 9, 2018 Author Report Posted July 9, 2018 słyszałam że jeśli chodzi o malinę to przede wszystkim ziemia lepsza. Koszt produkcji maliny znacznie tańszy aniżeli u nas. Quote
rolniczka_585 Posted July 11, 2018 Author Report Posted July 11, 2018 z moich zbiorów 400 kg w cenie 1,20 zł/kg. Porażka ... Quote
rolniczka_585 Posted July 12, 2018 Author Report Posted July 12, 2018 4 osoby w 14 h rwania w przyszłym roku jak tak bedzie to na pewno połowe przetworze na dzemy, soki, nalewki, wino bo szkoda za tyle oddawać Quote
Vademecum Posted July 12, 2018 Report Posted July 12, 2018 lepiej te dżemy sprzedać z własnej produkcji Quote
rolniczka_585 Posted July 12, 2018 Author Report Posted July 12, 2018 będę robić pierwszy raz, zobaczymy jak wyjdzie Quote
rolniczka_585 Posted July 12, 2018 Author Report Posted July 12, 2018 chętnie wyślę na spróbowanie z moich ekologicznych wiśni Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.