Jump to content

Robert ;-)

Super Moderator
  • Posts

    8542
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    91

Everything posted by Robert ;-)

  1. Ja wiem nie zawsze się ma co się by chciało wiadomo praca ; czas pokarze;] ale sama za kielnię podziwiam;]. czyli wybierzecie zwykłe białe gęsi;] zdjęcie super dzięki;] te czarne małe dworki to takie jak moje a te bardziej szare to pewnie staropolskie podobne bynajmniej są a białe to te mulardy a nie mają czasem czarnych piórek na głowach ja kupiłem takie co miały być mulardami to mają czarne plamki pozdrawiam
  2. ja też mam dobre wspomnienia co do dziadkowego ''rękopisu'' robił go na okowicie z brzozy piło się jak wodę tylko jak trzepną to o podłogę a teraz może pochwalicie się swoimi przepisami ja nie robię takich wyrobów to liczę na was pozdrawiam widzisz Sławek dobry bimber lepszy jak wódka a ja wiem z czego i jak się ją robi
  3. No te gąski będą trochę kosztować takie nie duże to 30zł chodzą ale jak małżonek by się postarał to wczesną wiosną były by jajka od kaczek do inkubacji a tak to trzeba kupić małe do chowu a z nich to młodych raczej się nie doczekacie w jeden sezon ,inkubator to dobra sprawa nie trzeba liczyć na kwokę ja sam planuję kupić taki na max 80jaj,a gęsi jakiej rasy planujecie i one mają być tylko do ''gara'' czy też dla oka ?
  4. to sobie dobrze wymyśliłeś wykorzystać ścianę kurnika tak trzeba wykorzystać jak najlepiej przestrzeń, a czy za tym budynkiem nie będzie dostęp dla szkodników lisa czy czegoś w tym stylu
  5. To na takiej małej przestrzeni to za ciasno będą miały tyle sztuk to za dużo ;[ jeśli chodzi o dziobanie i przeganianie to tak jest ja też mam drób w różnym wieku to te starsze pędzą te młodsze ale u mnie to kaczki są górą te z zeszłego roku i gęsi rządzą całym podwórkiem a co do kasowania tekstu to ja też już parę ładnych razy tak zrobiłem a pisanie to ciężko mi idzie na klawiaturze choć się wyrabiam pozdrawiam
  6. Witaj Michał zapraszam do czynnego udziału w życiu forum pozdrawiam
  7. to tak drogo cię nie wyniesie a jak masz jeszcze kawałek w domu tym lepiej
  8. U mnie 136zł za 10 m siatki zielona- brązowa do wyboru, u mnie na tle lasu jest brązowa to z daleka jej nie widać a zieloną mam ogrodzony wybieg dla krów to fajnie wygląda
  9. No to zwierzaki odetchną będą miały lużniej a siatkę jaką kupisz? ja jak grodziłem wybieg dla krów to taką 3 w plastiku kupowałem była w miarę cenowo przystępna a na 250 m to już sporo taniej wyszło
  10. Ser jest dobrą paszą dla drobiu a w takiej ilości im na pewno nie zaszkodzi;] nie wiem ile ty masz tych kaczek kur wszystkiego ja trzymam ponad 80 szt drobiu w kurniku 36m/2 i są tam kaczki 21 szt kur ponad 38szt i 3 gęsi i jakoś dają radę drugi rok sprzątać trzeba częściej ale tragedii nie ma wybieg mają duży a na noc dadzą radę;] jeśli o zdjęcia to ja też mam problem z dodawaniem pozdrawiam
  11. No cóż na przepisy nie mamy wpływu ale po cichu zawsze ludzie kombinowali i będą;]a te winka to ile najkrócej trzeba trzymać przed konsumpcją bo wiadomo im starsze tym lepsze ;]
  12. Paweł nie jest legalny;[ nawet na własny użytek ;[takie prawo kolego nie wolno pędzić nawet dla siebie [niestety]
  13. robi rocznie około 130mth a malowany był z 14lat temu pozdrawiam
  14. Tak myślałem że już po żniwach ale może pomoże, albo ktoś z forum ma większą wiedzę to poradzi ci lepiej
  15. Uśmiałem się z tych babcinych zabiegów;] moja wiedza na temat cen jest z przed 4 lat ale nie sądzę żeby cena wyjściowa z gorzelni wzrosła a dla tego drogo bo akcyza na artykuły spirytusowe jest duża czyli rząd doi ile wlezie;[
  16. Ja to chętnie bym zobaczył fotki tych dworek;] co do pieczywa to dogłębnie sprawę wyjaśnił kolega wiejskieżycie ja już nie mam co dodać;]pozdrawiam
  17. no tak nie ma pośpiechu zostawmy ten temat.a o ile powiększy ci się wybieg dla ulubieńców po przebudowie
  18. Może to przez ten odstojnik w tym roku masz możliwość sprawdzenia czy to czyszczenie mu pomogło ?
  19. wiadomo że zawsze można sprzedać to jeść nie chce
  20. Co do bimberku to sprzedawać nie wolno ale na własny użytek po cichu wiadomo wielu ludzi robi;] ja wolę te [rękopisy] niż wódkę bo chociaż głowa nie boli;] a co do ceny spirytusu to kiedyś pracowałem na gorzelni to od nas spirytus szedł po 2zł za litr a w sklepie był wtedy ponad 100zł za litr i kto zdziera z nas kasę,
  21. Ja tylko co do chleba to nie zalecał bym lepsze bułki od chleba drób choruje na wątrobę;[
  22. w sumie można by założyć temat w tym dziale o którym pisał tofikarius tu nie będziemy nikomu przeszkadzać, Aniu do dzieła a pisać jest o czym ;]
  23. wiadomo sprawy rodzinne;[ jak masz kasę to kup czytałem twój temat o agregacie więc kojarzę i tylko żeby przez te dwa lata się nie rozmyślili bo to różnie bywa dlatego ja ze swojej kieszeni nić nie kupuję po co mam tracić kasę gospodarstwo utrzymuję się samo
  24. Księżycówka to bimber tak jak napisał tofikarius
  25. to są prawie wymiarowe i tak jak piszesz wyjąć zawsze możesz i przestawić,co do ojca to pracujemy razem w wawie ale jak jesteśmy razem w domu to wytrzymać nie idzie ja obrabiam pole co uhoduję i zbiorę z pola to moje ale pole i siedlisko i cały sprzęt jest ojca więc taki trochę dziwny układ ja nie mam za dużo do powiedzenia co do takich spraw jak płot i innych ale na polu i w obejściu robię co chcę takie życie
×
×
  • Create New...